Hyperloop coraz bliżej. Zobacz zdjęcia toru testowego

Tech

Hyperloop OneTak wygląda tor kolei szybkich prędkości

Na pustyni w Nevadzie, niedaleko Las Vegas, trwa budowa toru testowego DevLoop dla kolei szybkich prędkości. Pierwsze próbne jazdy mają się odbyć w pierwszej połowie tego roku.

O technologii Hyperloop stało się głośno w 2013 roku, kiedy Elon Musk, twórca m.in. koncernów Tesla i Space X, ogłosił plany stworzenia najnowocześniejszego środka transportu, umożliwiającego pokonanie tysięcy kilometrów w rekordowo krótkim czasie.

Transport przyszłości

Podróż Hyperloopem ma odbywać się wewnątrz stalowych kapsuł poruszających się z prędkością ponad 1200 km/h. Pojazdy mają unosić się mają dzięki lewitacji magnetycznej.

O TYM, CZYM JEST HYPERLOOP, WIĘCEJ PRZECZYTASZ TUTAJ.

W uproszczeniu jest to połączenie samolotu Concorde, działa elektromagnetycznego (railgun) ze stołem do air hokeja. Kapsuły mają być wystrzeliwane za pomocą sprężonego powietrza w specjalnej rurze, w której ma panować minimalne ciśnienie, co zmniejszy opory. Teraz startup Hyperloop One, jedna z firm rozwijająca tą technologię, opublikowała zdjęcia toru testowego powstającego w Nevadzie. Tor mierzy 500 metrów długości, ale docelowo ma mieć 3 kilometry długości. Cała struktura waży ponad tysiąc ton. Jedna tuba ma 3,3 metry średnicy.

Testy początkowo będą odbywać się bez udziału pasażerów. Ich początek zaplanowano jeszcze w pierwszej połowie bieżącego roku.

Tor mierzy pół kilometraHyperloop One
Cała struktura waży ponad tysiąc tonHyperloop One

Autor: tol/gry / Źródło: CNBC

Źródło zdjęcia głównego: Hyperloop One