Tech

Huawei P40 Pro - najlepsze zdjęcia z komórki, jakie widzieliście

Tech

HuaweiHuawei P40 Pro ma opinię najlepszego smartfonu fotograficznego na świecie

Huawei P40 Pro ma opinię najlepszego smartfonu fotograficznego na świecie. Potwierdzeniem tego prymatu jest zwycięstwo w rankingu DxOMark, dotyczącym właśnie zdolności fotograficznych urządzeń mobilnych. Przyjrzeliśmy się innowacyjnemu aparatowi zespolonemu z telefonem i sprawdziliśmy czym zaskoczyli nas inżynierowie giganta z Shenzhen.

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Robienie zdjęcia telefonem rzadko gwarantowało ciekawy efekt. Tak było przez lata - aparaty tylko przy dobrym oświetleniu nie spłaszczały zdjęć. Problemem była też słaba lampa czy zanikająca głębia ostrości. Ostatnie lata to jednak dynamiczny rozwój tego segmentu. Nikogo już nie dziwią już udane zdjęcia ze smartfona - istnieją nawet konkursy poświęcone tylko temu rodzaju fotografii.

Wiodącą serią smartfonów fotograficznych była linia Huawei oznaczona litera "P". Model Huawei P40 Pro wyposażono w innowacyjny aparat fotograficzny Ultra Vision Leica o rozdzielczości 50 MP i rekordowej wielkości sensora na poziomie 1/1,28”. Dzięki temu, model P40 Pro został uznany przez ekspertów DxOMark za najlepszy smartfon fotograficzny na świecie. Smarton osiągnął rekordowy w historii tego prestiżowego, globalnego rankingu wynik 128 punktów.

Fotografia jutra

Nowe smartfony z serii Huawei P40 reprezentują możliwości fotografii jutra – oferują jeszcze mocniejsze, w porównaniu do poprzedniej generacji, parametry aparatów fotograficznych oraz szereg innowacyjnych rozwiązań gwarantujących wysoką ostrość zdjęć nawet w słabym świetle i niespotykane dotąd możliwości edycji zdjęć. Nowe telefony biją rekordy w zakresie zoomu – model P40 Pro oferuje 50-krotny zoom cyfrowy. Wielkość pojedynczego piksela matrycy aparatu fotograficznego smartfona jest również rekordowa i wynosi 2,44 μm.

Smartfon Huawei P40 Pro wyposażony jest w system czterech obiektywów. Główny posiada rozdzielczość 50 MP (f/1,8), zainstalowano też ultraszerokokątne Cine Camera o rozdzielczości 40 MP i z przesłoną f/1,8. Dodatkowo istnieje obiektyw do pomiaru przestrzeni kadru oraz 12 MP teleobiektywu peryskopowego SuperSensing Zoom (f/3,4). Teleobiektyw umożliwia wykonanie wysokiej jakości zdjęć z 5-krotnym zoomem optycznym i 50-krotnym zoomem cyfrowym.

Najważniejszy jest efekt finalny, a ten zależy również od możliwości szybkiej edycji i przetwarzania zdjęć. Wysoką jakość plików zapisywanych przez Huawei P40 Pro wspiera najpotężniejszy procesor Huawei – Kirin 990 5G. Jest on oparty na innowacyjnej architekturze Da Vinci, która umożliwia efektywniejszą pracę smartfona wspomaganą przez sztuczną inteligencję, która również używana jest w doborze automatycznych trybów aparatu. Wraz ze smartfonem zyskujemy aparat, robiący zdjęcia na profesjonalnym poziomie.

Niespotykane funkcje edycji zdjęć

Smartfony serii Huawei P40 umożliwiają innowacyjną edycję zdjęć, wspieraną przez algorytmy sztucznej inteligencji. W przypadku wykonywania serii zdjęć w minimalnych odstępach czasowych, na przykład podczas próby uchwycenia dynamicznego występu artystycznego, funkcja Golden Snap - AI Best Moments automatycznie wybiera najkorzystniejsze zdjęcia w oparciu m.in. o mimikę twarzy oraz postawę fotografowanej osoby. Algorytmy AI umożliwiają również usuwanie z dalszego planu fotografii niechcianych obiektów. Smartfon zbiera informacje o zdjęciach 1,7 sekundy przed i po zamknięciu migawki. Następnie zdjęcia są porównywane i przetwarzane w celu łatwego wykreślenia przypadkowych obiektów, na przykład przechodniów.

Nowa jakość filmów slow motion

Aparat fotograficzny smartfona Huawei P40 Pro wspierany jest przez technologię SuperSensing Cine Camera, a obiektyw główny i szerokokątny wyposażone zostały w superczuły sensor o wysokiej wartości ISO 51200, który umożliwia rejestrowanie filmów o rozszerzonym zakresie dynamiki, a także w superzwolnionym tempie 7680 klatek na sekundę i odtwarzanie w tempie 1/256 rzeczywistej prędkości. Dzięki tej funkcji można zaobserwować detale szybko poruszającego się otoczenia, którego ludzkie oko nie mogłoby dostrzec. System aparatu obsługuje również filmy poklatkowe 4K Ultra-Wide-Angle, nawet w bardzo słabym świetle.

Autor: Artykuł sponsorowany / Źródło: Huawei

Źródło zdjęcia głównego: Huawei

Pozostałe wiadomości