Hakerzy atakują. Skopiowali odcisk palca niemieckiej minister

Tech

TVN24 BiSHakerzy atakują. Skopiowali odcisk palca niemieckiej minister

Znany niemiecki haker Jan Krissler uważa, że skopiował odcisk palca niemieckiej minister obrony Ursuli von der Leyen. Jego zdaniem udało mu się to tylko na podstawie zdjęć i z pomocą zwykłego komputera oraz ogólnodostępnego oprogramowania.

Jan Krissler swoim czynem pochwalił się podczas konferencji organizacji Chaos Computer Club. To największa największa i najstarsza organizacja hakerska w Europie. Wyjaśnił, że do skopiowania linii papilarnych minister wystarczyło kilka zdjęć zrobionych aparatem cyfrowym.

Chce pomóc

Haker na tym przykładzie chciał pokazać słabość zabezpieczeń biometrycznych, stosowanych m.in. w niemieckim rządzie. Zasugerował również, że najważniejsi politycy podczas publicznych wystąpień powinni nosić rękawiczki, by nie można było skopiować ich danych.

W wielu instytucjach, także publicznych odciski palców służą na przykład do identyfikacji użytkowników urządzeń i dostępu do systemów. Niedawno metodą biometryczną potwierdzano tożsamość głosujących podczas tegorocznych wyborów w Brazylii.

Krzysztof Heller: jest technologia, która chroni przed hakerami, ale nie jest stosowanatvn24

Autor: msz / Źródło: BBC, Deutsche Welle

Źródło zdjęcia głównego: wikipedia.org | Frettie