Kultowa gra wróci w nowej odsłonie

Tech

upload.wikimedia.org/Arnau Planas/(CC BY-SA 4.0)Gra "The Legend of Zelda" sprzedała się w ponad 75 mln egzemplarzy

Dobra wiadomość dla fanów kultowej gry "Zelda". Nintendo zaprezentowało zwiastun gry "The Legend of Zelda: Breath of the Wild", która będzie jej kolejną odsłoną.

W czasie tegorocznej edycji targów E3 w Los Angeles japońska firma Nintendo zaprezentowała kolejną odsłonę legendarnej gry "Zelda".

Nowa część będzie nazywała się "The Legend of Zelda: Breath of the Wild". Poza nazwą firma pokazała też zwiastun gry, a także obszerne fragmenty rozgrywki na żywo.

Duże zmiany

Jak podaje BBC główny bohater gry postać o imieniu Link będzie miała w nowej części o wiele większe możliwości interakcji z otoczeniem. Twórcy gry postawili też na rozbudowę ruchów Linka, który będzie mógł m.in. wspinać się, a także zabrać broń pokonanym przeciwnikom.

Opóźniona premiera

Pierwotnie najnowsza część gry miała trafić do sprzedaży w 2015 roku, ale premierę opóźniono, bo firma chciała dostosować ją do nowych konsoli. Obecnie nie ma jeszcze oficjalnej daty premiery, ale wiadomo, że ukaże się ona na konsolach Nintendo Wii U i Nintendo NX. Seria gier "The Legend of Zelda" została wydana w 1986 roku. Dotąd na całym świecie sprzedano ponad 75 mln egzemplarzy.

Jedną z najpopularniejszych na świecie gier jest "Wiedźmin 3". Została wydana przez polską spółkę CD Projekt. Tylko do połowy zeszłego roku grę kupiło 6 mln osób. Zobacz zwiastun:

Zwiastun "Wiedźmin 3: Dziki Gon" CD Projekt RED

Autor: msz/gry / Źródło: BBC,

Źródło zdjęcia głównego: upload.wikimedia.org/Arnau Planas/(CC BY-SA 4.0)