Google rzuca wyzwanie Apple. Tworzy Android Pay

Tech

android.com/pay/Smartfony zastąpią plastikowe karty płatnicze?

Koncern Google stworzył własny system płatności mobilnych - Android Pay. Usługa na początek będzie dostępna w ponad milionie miejsc w Stanach Zjednoczonych.

Fakt, że Google postawił na stworzenie własnego mobilnego systemu płatności oznacza, że rzuca wyzwanie innemu technologicznemu gigantowi - Apple. To właśnie firma z Cupertino w Kalifornii już wcześniej zainwestowała w rynek płatności mobilnych. Według ekspertów wartość tego rynku za dwa lata osiągnie poziom biliona dolarów.

Zamiast plastiku

Jak podaje BBC firmy technologiczne próbują przekonać klientów do korzystania z płatności poprzez np. użycie smartfona, a nie plastikowych kart płatniczych. System Google’a Android Pay działa na smartfonach, które obsługują technologię NFC oraz są kompatybilne z systemem operacyjnym Android KitKat 4.4+. Usługa Google’a pozwoli użytkownikom na przechowywanie danych z kart płatniczych i kredytowych na smartfonach. Znajdą się tam również inne dane np. dotyczące kart lojalnościowych. Oznacza to, że zamiast kilku plastikowych kart w portfelu będą mogli oni nosić jedynie smartfon w kieszeni.

Dla kogo?

Z systemu Google’a będą mogli skorzystać posiadacze kart kredytowych i debetowych m.in. MasterCard, Visy, American Express oraz kilku banków, w tym np. Bank of America, czy Citigroup. Android Pay od 28 września będzie dostępny także poza Stanami Zjednoczonymi. Na początku trafi do Wielkiej Brytanii, Hiszpanii i Chin.

Autor: msz//bgr / Źródło: BBC,

Źródło zdjęcia głównego: android.com/pay/