Google pracuje nad supersmartfonem. Konkurencja powinna drżeć

Tech

ShutterstockGoogle pracuje nad własnym telefonem

Jeszcze w tym roku Google może wypuścić smartfona pod własną marką - donoszą media. Czy tym ruchem firma chce przerwać dominację Apple na tym ogromnym rynku? Eksperci są podzieleni.

Gigant IT znajduje się obecnie w trakcie negocjacji z operatorami telefonii komórkowej, które dotyczą wypuszczenia na rynek urządzenia jeszcze w tym roku - poinformował "The Telegraph", cytując "osoby zaznajomione ze sprawą".

Czy Apple musi się bać?

Niektórzy znawcy rynku zwracają uwagę, że telefon spod znaku Google po raz pierwszy postawiłby tę firmę w bezpośredniej konkurencji z Apple. Z kolei inni sugerują, że smartfon Google nie będzie z najwyższej półki i akcjonariusze Apple nie mają żadnych powodów do obaw.

Google jest odpowiedzialne za szereg telefonów sprzedawanych pod marką Nexus. Najnowsze z nich to Nexus 5X oraz 6P. Urządzenia te powstawały jednak zawsze we współpracy z firmami trzecimi, głównie producentami telefonów z systemem Android, takich jak Motorola, LG i HTC.

Firma z Mountain View, znana najbardziej z oprogramowania komputerowego, w ostatnich latach podjęła kroki, aby zaistnieć na rynku sprzętu wypuszczając na rynek swój własny tablet, laptop i inne gadżety. Google rozwija też system operacyjny Android, na którym działa 80 proc. smartfonów sprzedawanych na całym świecie.

Rewizja w paryskiej siedzibie Google’a:

Autor: tol/gry / Źródło: CNET

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock