Tech

Świat się zmienia, a wraz z nim Google. Wyszukiwarka ma nowe logo

Tech

TVN24 BiSGoogle ma nowe logo

"Dawno, dawno temu Google było miejscem, które odwiedzaliście z jednego urządzenia - komputera PC. Dzisiaj korzystacie z produktów Google z użyciem wielu platform, aplikacji i urządzeń - czasami wszystkich tego samego dnia" - tak technologiczny koncern ogłosił zmianę swojego logo. To największa zmiana w logo Google'a od 1999 r., gdy firma postanowiła zrezygnować z wykrzyknika na końcu nazwy.

Świat się zmienia, a wraz z nim użytkownicy internetu i najpopularniejsza wyszukiwarka na świecie. Jej twórcy, czyli firma Google pokazała nowe logo. Odświeżony logotyp ma być bardziej czytelny na urządzeniach mobilnych takich jak smartfony czy inteligentne zegarki.

Dużo zmian

"Google bardzo zmieniło się przez ostatnie 17 lat - od gamy naszych produktów po to jak wyglądają. Dzisiaj dokonujemy kolejnej zmiany" - czytamy na blogu Google. Dlaczego zmiana logo przyszła akurat teraz? "Dawno, dawno temu Google było miejscem, które odwiedzaliście z jednego urządzenia - komputera PC. Dzisiaj korzystacie z produktów Google z użyciem wielu platform, aplikacji i urządzeń - czasami wszystkich tego samego dnia. Oczekujecie, że Google pomoże Wam zawsze i wszędzie gdy go potrzebujecie, niezależnie czy korzystacie z telefonu, telewizora, zegarka, deski rozdzielczej w swoim aucie czy, tak, także komputera PC" - czytamy w komunikacie Google. Google poinformowało również, że "wprowadza dziś nowy język wizualny, który ma oddawać obecną rzeczywistość". "Jak widzicie, przenieśliśmy logo i filozofię marki Google ze świata strony w przeglądarce, do świata nieskończonej liczby urządzeń, których sercem jest komputer, i nowych różnorodnych sposobów wprowadzania informacji (np. dotyku, pisania czy rozmowy). Nowy wygląd nie tylko wskazuje, że używacie Google, ale także pokazuje w jaki sposób Google przychodzi Wam z pomocą. Na przykład kolorowy mikrofon pozwala na interakcję i identyfikację z Google gdy mówicie, wstukujecie czy piszecie. W międzyczasie żegnamy się też z małą niebieską ikonką “G” i zamieniamy ją na symbol, który jest zgodny z logo" - czytamy na blogu.

To co najlepsze

To nie pierwszy i zapewne nie ostatni raz kiedy Google zmieniło logo. "Uważamy, że dzisiejsza aktualizacja wspaniale oddaje wszystkie sposoby w jakie Google pomaga Wam w produktach takich jak wyszukiwarka, Mapy, Gmail, Chrome i wiele innych. Wzięliśmy to co najlepsze w Google (prostota, czytelność, kolorowość, przyjazność) i przekształciliśmy nie tylko dla dzisiejszego, ale także przyszłego Google" - tłumaczy firma. Oto jak wcześniej wyglądało logo firmy Google.

Tak przez lata zmieniało się logo GoogleGoogle

Zmiany logo zostają ogłoszone niedługo po tym, gdy koncern poinformował, że wejdzie w skład nowego holdingu o nazwie Alphabet. Ma to ułatwić firmie rozwijanie nowych projektów.

Autor: msz/ / Źródło: tvn24bis.pl, PAP

Źródło zdjęcia głównego: Google