TVN24 Biznes | Tech

Aplikacja pomoże zapłacić kierowcom za paliwo

TVN24 Biznes | Tech

Autor:
kkow//mro
Źródło:
tvn24.pl
Ponad milion Polaków pobrało certyfikat potwierdzający szczepienie
Ponad milion Polaków pobrało certyfikat potwierdzający szczepienieFAKTY TVN
wideo 2/2
FAKTY TVNPonad milion Polaków pobrało certyfikat potwierdzający szczepienie

Google usprawnia aplikację Android Auto. Zmiany pozwolą kierowcom między innymi na dokonanie płatności za zatankowane paliwo poprzez użycie Asystenta Google.

Google poinformowało o kolejnych funkcjach wprowadzanych do aplikacji Android Auto. Najważniejsza zmiana dotyczy zakupu paliwa, za które kierowcy będą mogli zapłacić poprzez wydanie właściwego polecenia Asystentowi Google.

Android Auto – Google rozwija aplikację

Jedyną informacją, którą trzeba będzie przekazać Asystentowi Google podczas płacenia za paliwo, to odpowiedni numer dystrybutora na stacji benzynowej. Sama płatność za paliwo zostanie rozwiązana za pomocą usługi Google Pay. Nowe usprawnienia w aplikacji Android Auto pojawi się w pierwszej kolejności w Stanach Zjednoczonych.

Usprawnienia w sposobie płatności za paliwo to nie jedyne zmiany, jakie zaplanowali deweloperzy. Aktualizacja aplikacji pozwoli użytkownikom na większą elastyczność przy wyborze tapety w samochodowym interfejsie, da możliwość samodzielnego włączania bądź wyłączania aplikacji, pozwoli na korzystanie z funkcji Dual SIM. Dodatkowym udogodnieniem będzie fakt, że po aktualizacji aplikacja ma automatycznie będzie dostosowywała się do ruchu lewostronnego i prawostronnego.

OGLĄDAJ TELEWIZJĘ NA ŻYWO W TVN24 GO >>>

Android Auto – czym jest?

Wydana w 2015 roku przez Google aplikacja Android Auto pozwala kierującemu pojazdem na korzystanie z szeregu aplikacji na ekranie komputera pokładowego. Użytkowanie aplikacji ułatwi podczas podróży wysyłanie SMS-ów, wykonywanie połączeń, odtwarzanie plików multimedialnych, ale też korzystanie z Internetu czy nawigacji. Aplikacja dostępna jest w ponad 40 krajach.

Autor:kkow//mro

Źródło: tvn24.pl

Pozostałe wiadomości