Ponad 200 tys. jeepów do warsztatów. Polscy klienci też dostaną wezwania

Tech

mat. prasoweUsterka dotyczy modelu Jeep Cherokee z 2014 roku

Koncern Fiat Chrysler (FCA) wzywa do serwisów na całym świecie 206 tys. aut jeep cherokee. Chodzi o problemy z wycieraczkami. Akcja serwisową planowana jest też w Polsce - informuje tvn24bis.pl Bogusław Cieślar, rzecznik prasowy FCA Poland.

Usterka dotyczy modelu Jeep Cherokee SUV z 2014 roku.

Jak poinformował Cieślar, akcja serwisowa dotyczy 371 pojazdów w naszym kraju. - Została ona zapowiedziana i będzie ogłoszona też na naszym rynku. Uruchomienie kampanii planujemy w najbliższych dniach, pracujemy z centralą nad jej harmonogramem - powiedział Cieślar w korespondencji z tvn24bis.pl.

- Będziemy się kontaktowali z naszymi klientami, właścicielami tych samochodów oraz poinformujemy o akcji stosowne instytucje‎. Koszty usprawnienia ponosi FCA Poland - dodał.

Na całym świecie

Według informacji CNBC w Stanach Zjednoczonych jest 158 671 takich samochodów, 18 366 w Kanadzie i 3582 w Meksyku. Reszta została sprzedana poza Ameryką Północną.

Fiat Chrysler poinformował, że pod wpływem ładunku elektrostatycznego wycieraczki samoczynnie mogą zacząć działanie, nawet gdy jest sucho, a w konsekwencji może to doprowadzić do zniszczenia wyposażenia.

Producent samochodów twierdzi, że nie ma informacji o jakichkolwiek wypadkach spowodowanych usterką, ale wezwał właścicieli aut do serwisów.

Autor: tol//mn / Źródło: tvn24bis.pl, CNBC

Źródło zdjęcia głównego: mat. prasowe