Facebook wprowadza nową funkcję. Zmieni zdjęcia i filmy

Tech

facebookNowe narzędzie pozwala nakładać stworzone samodzielnie grafiki

Facebook udostępnił nowe narzędzie, znane już użytkownikom komunikatora Snapchat. Teraz można samemu tworzyć nakładki, a później dodawać je do zdjęć i filmów publikowanych w serwisie.

Nakładki można dodawać podczas tworzenia zdjęcia lub filmu profilowego. Są one dostępne także podczas korzystania z aparatu na Facebooku.

Nowe narzędzie umożliwia tworzenie dwóch rodzajów nakładek - lokalizacji i ogólnych. Pierwsze mogą stanowić graficzną reprezentację miejsc, takich jak miasta, dzielnice czy atrakcje turystyczne. Drugie mogą być związane z różnymi celami lub wydarzeniami, albo służyć po prostu do zabawy.

Nakładki lokalizacji i ogólne są publiczne. "Znajomi i osoby, które lubią Twoją stronę, z większym prawdopodobieństwem zobaczą Twoją ramkę na Facebooku. Obok ramki może być wyświetlana nazwa i zdjęcie profilowe właściciela" - informuje Facebook.

Jak to działa?

Najpierw trzeba zaprojektować nakładkę w pliku PNG z przezroczystym tłem, a później przesłać grafikę do Facebooka. Zdjęcia i filmy, na które które nakładamy grafikę, mogą być kwadratowe lub w orientacji pionowej albo poziomej. Następnie można wprowadzić szczegółowe informacje dotyczące nakładki. Potem trafia ona do weryfikacji, która zwykle trwa nie dłużej niż tydzień. Zatwierdzoną i aktywowaną nakładkę można dodawać do zdjęć i filmów udostępnianych na Facebooku.

Uwaga na wirus na Facebooku:

Uwaga na wirus na FacebookuTVN24 BiS

Autor: tol//ms / Źródło: The Verge

Źródło zdjęcia głównego: facebook