Smutek, szok, złość. Facebook testuje nowe przyciski

Tech

Smutek, szok, złość - to emocje, które już niedługo będzie można graficznie wyrazić za pośrednictwem Facebooka

Smutek, szok, złość - to emocje, które już niedługo będzie można graficznie wyrazić za pośrednictwem Facebooka. Serwis społecznościowy rozpoczyna bowiem testy nowej funkcji, które w swym rozwiązaniu mają przypominać przycisk "lubię to!".

Jak dowiedział się Engadget, Facebook rozpocznie testowanie nowej funkcji już w piątek w Hiszpanii i Irlandii.

Emocje będziemy mogli wyrazić za pomocą grafik, które w swym rozwiązaniu mają przypominać przycisk "lubię to!". Do wyboru będziemy mieli kilka opcji, które pozwolą na wyrażenie emocji takich "hura", "kocham to", "lubię to", "haha", "wow", "smutny", "zły".

"Nie lubię"

Reakcja za pośrednictwem gifów, czy emotikonek staje się coraz powszechniejsza w serwisach społecznościowych i informacyjnych, jak choćby BuzzFeed, a w niektórych przypadkach jest to jedyny sposób komunikowania się.

Dlatego nie dziwi, że za tym trendem idzie także Facebook.

Facebook zacznie testy "reakcji", które wyrażają wiele emocji i będą stanowić dodatek dla dobrze znanego "lajka". Zdaniem ekspertów jednocześnie nie wyklucza to wprowadzenia w niedługim czasie przycisku "nie lubię".

O tym, że Facebook pracuje nad przyciskiem "nie lubię" poinformował w połowie września Mark Zuckerberg, założyciel i dyrektor generalny popularnego serwisu społecznościowego. Zuckerberg zgodził się z argumentem, że "lubię to" nie zawsze jest stosowne, np. w przypadku jakichś tragicznych wydarzeń, kiedy ludzie chcieliby dać wyraz empatii.

Ważne testy

Nowe reakcje będą stosowane nie tylko do postów użytkowników, ale także na stronach na Facebooku.

Od wyników testów w Hiszpanii i Irlandii zależy, czy portal społecznościowy zdecyduje się na rozszerzenie nowej funkcji na kolejne kraje.

"Współczuję" i "solidaryzuję się". Facebook wprowadzi przycisk "nie lubię"TVN24 Biznes i Świat

Autor: mb / Źródło: engadget.com