Tech

Facebook otworzy drugą siedzibę w Niemczech. Zatrudni 500 moderatorów

Tech

[object Object]
Facebook otworzy drugą siedzibę w Niemczechtvn24bis
wideo 2/4

Facebook otworzy drugą siedzibę w Niemczech, zatrudniając 500 moderatorów treści zamieszczanych w serwisie. Ruch firmy ma służyć zwiększeniu wysiłków w walce z mową nienawiści w internecie - podała w czwartek agencja Associated Press.

Facebook tłumaczy decyzję o zwiększeniu zatrudnienia moderatorów treści w Niemczech wejściem w życie w tym kraju nowego prawa, które znacznie zaostrza walkę z problemem mowy nienawiści i innych nadużyć w internecie.

Nowe biuro

Rzecznik firmy poinformował, że nowi pracownicy będą wykonywać swoje obowiązki w biurze zlokalizowanym w zachodniej części kraju w Essen. Placówka została otwarta w czwartek. W czerwcu tego roku w Niemczech przyjęto regulację, która ustanawia karę 50 mln euro dla sieci społecznościowych, które nie podołają obowiązkowi ciągłej moderacji treści i usuwania tych, które zawierają w sobie elementy mowy nienawiści bądź innych treści łamiących prawo. Kara ma zostać nałożona na tych usługodawców, którzy nie usuną objętych zdefiniowanym przez nowe prawo nakazem treści w ciągu tygodnia.

Standardy treści

Krytycy legislacji twierdzą, że to prosta droga do zezwolenia wielkim firmom z sektora technologii, takim jak Facebook, Twitter czy YouTube, na decydowanie o tym, jak powinny wyglądać standardy treści w internecie, i w rezultacie do otwarcia drzwi cenzurze. Otwierając swoje drugie biuro w Niemczech, Facebook będzie dysponował łącznie większą niż 1200 osób grupą moderatorów pracującą przy selekcji treści w serwisie.

Autor: msz / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości