Facebook uruchamia "raporty o bezpieczeństwie". Po strzelaninie w Dallas

Tech


W związku z zamieszkami i strzelaniną w Dallas, w których zginęło czterech policjantów, serwis Facebook uruchomił funkcję "Raportów o bezpieczeństwie" (ang. Safety Check) umożliwiającą poinformowanie znajomych, że nic nam nie jest lub sprawdzenie ich sytuacji w obliczu kryzysowych wydarzeń.

Podczas ulicznych protestów przeciwko brutalności policji w Dallas co najmniej dwóch snajperów zastrzeliło czterech policjantów. Łącznie podczas demonstracji, która odbyła się w czwartek wieczorem, postrzelonych zostało 11 funkcjonariuszy specjalnej jednostki policji SWAT.

Powiadom, że jesteś bezpieczny

Na wieść o wydarzeniach w Teksasie Facebook uruchomił funkcję "Raporty o bezpieczeństwie", dzięki której użytkownicy mogą szybko powiadomić rodzinę i znajomych, że nic im nie grozi. Można też sprawdzić sytuację znajomych i rodziny w zagrożonym obszarze i skontaktować się z nimi.

W kilku ostatnich miesiącach Facebook kilkukrotnie aktywował funkcję "Raportów o bezpieczeństwie" np. podczas trzęsień ziemi w Indiach i na Tajwanie, a także po zamachach terrorystycznych w Paryżu, Ankarze i Brukseli.

Autor: ToL//bgr / Źródło: Reuters