Powiadom, że jesteś bezpieczny. Facebook aktywował funkcję po zamachach w Brukseli

Tech


W związku z zamachami w Brukseli serwis Facebook uruchomił we wtorek funkcję „Raportów o bezpieczeństwie” (ang. Safety Check) umożliwiającą poinformowanie znajomych o swym bezpieczeństwie lub sprawdzenie ich sytuacji w obliczu kryzysowych wydarzeń.

"To łatwe w użyciu narzędzie, umożliwiające poinformowanie znajomych o tym, że jesteśmy bezpieczni, a także sprawdzenie ich sytuacji w trakcie katastrofy naturalnej lub innego kryzysu. W 2015 roku ponad 950 milionów ludzi otrzymało powiadomienie, że ich znajomi i bliscy byli bezpieczni w sytuacji kryzysowej" - poinformował Facebook w komunikacie.

W dokumencie podkreślono, że w kilku ostatnich miesiącach Facebook aktywował funkcję "Raportów o bezpieczeństwie" kilkukrotnie np. podczas trzęsień ziemi w Indiach i na Tajwanie, a także po zamachach terrorystycznych w Paryżu czy w Ankarze.

Facebook aktywował funkcję "Raportów o bezpieczeństwie"facebook

"Czarny dzień"

Tego samego dnia premier Belgii Charles Michel potwierdził wcześniejsze doniesienia medialne, że w Brukseli doszło do dwóch zamachów: na lotnisku oraz na stacji metra Maelbeek. - To czarny dzień dla naszego kraju - powiedział na konferencji prasowej. - Obawialiśmy się, że to się wydarzy - przyznał Michel. Dodał, że na razie jest za wcześnie, by podać liczbę ofiar zamachów. W związku z zamachami w stolicy Belgii władze wielu europejskich krajów zaostrzyły środki bezpieczeństwa na lotniskach, a niektóre na granicach i w środkach transportu publicznego.

Bruksela: zamachy terrorystyczne na lotnisku i w metrze. Wielu zabitych i rannych:

Autor: tol/gry / Źródło: PAP

Raporty: