Ciągali się po sądach, teraz będą współpracować

Tech

TVN24 Biznes i ŚwiatApple zawarł porozumienie z Ericssonem

Spektakularne porozumienie w branży telekomunikacyjnej. Ericsson ogłosił podpisanie dwustronnej umowy patentowej z koncernem Apple, kończąc tym samym serię sporów między firmami.

Jako część siedmioletniego porozumienia, Apple dokona przedpłaty na konto Ericssona, a następnie zapłaci bieżące należności licencyjne. Szczegółowe warunki umowy pozostają jednak poufne.

Koniec procesów

Apple i Ericcson zapowiedzieli przy tym współpracę "w wielu dziedzinach technologii, w tym nad rozwojem sieci 5G, wideo zarządzania ruchem sieciowym i optymalizacją sieci bezprzewodowej".

- Jesteśmy zadowoleni z tej umowy z Apple, które otwiera drogę obu firmom, aby nadal koncentrować się nad wprowadzeniem nowej technologii na rynku światowym, jednocześnie otwiera więcej wspólnych możliwości biznesowych w przyszłości - powiedział Kasim Alfalahi, dyrektor działu komunikacji w firmie Ericsson.

Jak czytamy na stronie szwedzkiego przedsiębiorstwa technologicznego, porozumienie dotyczy wzajemnych umów na licencje patentowe obejmujące standardy komórkowe m.in. GSM, UMTS i LTE.

Firmy uzgodniły także dotacje na niektóre inne prawa patentowe.

Porozumienie kończy tym samym serię dochodzeń i procesów w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Niemczech i Holandii.

Przedstawiciele Ericssona powiedzieli, że porozumienie będzie miało pozytywny wpływ na przychody z praw własności intelektualnej za ten rok, sprawiając przy tym miły prezent inwestorom na Boże Narodzenie.

Apple cały czas zaskakuje innowacyjnymi urządzeniami:

Smartfon, tablet i "ołówek". Apple pokazało nowe zabawkiTVN24 BiS

Autor: mb\mtom / Źródło: tvn24bis.pl

Źródło zdjęcia głównego: TVN24 Biznes i Świat