Musk zmienił nazwę konta na Twitterze. Po jego wpisie kurs akcji wystrzelił

Tech


Nie Elon Musk, a Elon Tusk. Tak przez pewien czas nazywało się konto założyciela Tesli na Twitterze. W serii wpisów miliarder zapowiedział na czwartek opublikowanie ważnych informacji o Tesli. Pozytywnie zareagowali na to inwestorzy.

Wiadomość ma zostać opublikowana w czwartek o godzinie 14 czasu kalifornijskiego, czyli o godzinie 23 czasu polskiego.

Jak poinformował Reuters, na zapowiedzi Muska pozytywnie zareagowali inwestorzy. Wartość akcji Tesli wzrosła bowiem o prawie 5 procent, do 312,15 dol. za akcję. Ostatecznie na zamknięciu środowych notowań na Wall Street trzeba było zapłacić 314,70 dol., co oznaczało wzrost o 5,67 procent.

Elon Musk zmienił nazwę na Twitterze na TuskElon Musk zmienił nazwę na Twitterze na TuskTwitter

Agencja przypomniała, że właśnie w czwartek producent aut elektrycznych ma spłacić obligacje zmienne w wysokości 920 milionów dolarów.

Notowania akcji Tesli w ostatnich trzech dniach:

Problemy Muska

Nie wiadomo skąd ta zmiana nazwy profilu na Twitterze. Być może ma to związek z konfliktem z Amerykańską Komisją Papierów Wartościowych (SEC). We wtorek informowaliśmy, że SEC zwróciła się do nowojorskiego sądu, by ten wydał nakaz zatrzymania Elona Muska. Chodzi o naruszenie warunków ugody dotyczącej aktywności miliardera w mediach społecznościowych.

Przypomnijmy, że SEC we wrześniu ubiegłego roku podjął działania przeciwko spółce i jej prezesowi w związku z wpisem zamieszczonym przez Muska na Twitterze. Szef Tesli ogłosił wówczas, że chce wycofać Teslę z giełdy skupując jej akcje po 420 dolarów (znacznie powyżej wartości rynkowej) i że uzyskał niezbędne do tego fundusze. W reakcji na te dwie informacje cena akcji wzrosła do końca sesji o 11 procent.

Pod koniec sierpnia Musk wycofał się z tych deklaracji, argumentując to "wolą większości udziałowców". SEC uznała, że działania prezesa wprowadzały inwestorów w błąd.

Zgodnie z ogłoszonym porozumieniem Musk oraz spółka Tesla musieli zapłacić po 20 mln dolarów grzywny. Firma musiała także mianować dwóch niezależnych dyrektorów do rady nadzorczej oraz wyznaczyć nowego prezesa. Spółka miała też ograniczyć komunikację Muska z inwestorami. Musk dostał zakaz publikowania postów i oświadczeń w mediach społecznościowych dotyczących spraw finansowych firmy bez uprzedniej zgody spółki.

Autor: mb/mmh / Źródło: Reuters, tvn24bis.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock