Microsoft zaoferuje darmową aktualizację do Windows 10. Nawet dla "piratów"

Tech

Microsoft Corp poczynia wielki krok w walce z nielegalnymi oprogramowaniami w Chinach. Oferuje bowiem użytkownikom z azjatyckiego rynku darmową aktualizację do systemu Windows 10

Microsof chce walczyć z piractwem w Chinach. Dlatego tamtejszym użytkownikom zaoferuje darmową aktualizację do systemu Windows 10 niezależnie od tego, czy obecnie zainstalowane przez nich wersje systemu są oryginalne. O swojej decyzji przedstawiciele Microsoftu poinformowali na konferencji WinHEC.

Ostatnie badania pokazują, że ok. 75 proc. wszystkich Windowsów zainstalowanych na komputerach w chinach nie jest licencjonowanych - podkreśla Business Insider. Darmowa aktualizacja do legalnej wersji ma to zmienić.

Terry Myerson, szef zespołu odpowiedzialnego za Windows w Microsoft ogłosił, że premiera Windows 10 odbędzie się latem tego roku.

Przedstawiciele firmy zapowiedzieli też, że darmowa aktualizacja systemu do najnowszej wersji Windows 10 będzie dostępna dla użytkowników Windows 7 oraz Windows 8.

Szeroka współpraca

Microsoft ogłosił również, że podjął współpracę z firmą Lenovo, czyli największym na świecie producentem komputerów. Ma to pomóc w sprawnym wdrożeniu systemu Windows 10 w Chinach - poinformował Myerson. Amerykański gigant poinformował także o współpracy z chińskim producentem elektroniki użytkowej Xiaomi. Firma dotychczas wykorzystywała na swoich mobilnych urządzeniach system operacyjny Android, jednak po premierze nowego systemu od Microsoftu, niektórym swoim klientom, azjatycki potentat będzie oferował testową wersję Windows 10.

Autor: mb / Źródło: Businees Insider