Tech

Facebook ma prawie dwa miliardy osób. Ale zbliża się do granicy możliwości

Tech

[object Object]
Facebook zmaga się z mową nienawiści. Ponad milion zgłoszeń dziennieTVN 24
wideo 2/2

Facebook podał dane finansowe za pierwszy kwartał tego roku i ujawnił liczbę użytkowników, która zbliża się już do dwóch miliardów. W pierwszych trzech miesiącach 2017 roku zyski giganta z Menlo Park znacząco wzrosły, ale też koncern ostrzegł, że zbliża się do granicy wykorzystania reklam. Akcje Facebooka spadły na otwarciu notowań w czwartek.

Większość użytkowników portalu to mieszkańcy Europy i Ameryki Północnej. Miesięcznie z portalu Marka Zuckerberga korzysta 1,94 miliarda osób, z czego 1,3 miliarda używa go codziennie. Ma to przełożenie na wynik finansowy koncernu.

Niepewne zyski Facebooka

W pierwszym kwartale amerykański gigant zarobił ponad 3 mld dolarów, co oznacza wzrost o 76 proc. w ujęciu rok do roku. Stanowi to także 51 proc. ubiegłorocznego dochodu firmy. Jednak, jak powiedział główny dyrektor finansowy firmy David Wehner, w pozostałej części roku należy spodziewać się znacznego spowolnienia przychodów z reklam.

Stwierdził, że ​Facebook zbliża się do limitu reklam, które można "wcisnąć" na strony użytkowników. To właśnie ta zapowiedź spowodowała, że czwartkowe notowania akcji Facebooka na nowojorskiej giełdzie otworzyły się pod kreską, spadając o 1,1 procent.

W przyszłości firma chce osiągać większe zyski na pozostałych aplikacjach: Instagramie, Whatsappie czy Messengerze.

Na wynikach finansowych może odbić się rosnąca liczba naruszeń regulaminu transmisji na żywo. Nowa funkcja bywa bowiem wykorzystywana do pokazywania zabójstw, samobójstw, gwałtów czy samookaleczeń na oczach oglądających nagranie użytkowników.

W środę Mark Zuckerberg ogłosił, że Facebook zatrudni dodatkowe trzy tysiące osób, które będą monitorować zawartość witryny.

Autor: KN/ms / Źródło: bbc.com, Reuters

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości