Daimler nauczy, jak jeździć samochodami elektrycznymi. Otwiera szkoły

Tech

Wikimedia (CC BY 3.0) Po uzyskaniu e-prawa jazdy uczniowie powyżej 18. roku życia będą mogli wypożyczać samochody z systemu Daimlera car2go

Niemiecki koncern motoryzacyjny Daimler AG uruchamia w Stuttgarcie szkoły jazdy dla osób chcących prowadzić samochody elektryczne. W ten sposób firma chce przygotować "początkujących kierowców na przyszłość mobilnego transportu" - poinformowano w oświadczeniu.

Szkoła jazdy powstanie przy współpracy z ACADEMY Holding Ag. Daimler poinformował w oświadczeniu, że jeszcze w tym miesiącu pięć szkół jazdy z okolic Stuttgartu uwzględni w ofercie dla początkujących kierowców "wprowadzenie do świata transportu bezemisyjnego".

Uczniowie będą szkolić się na samochodach elektrycznych, a także na pojazdach z napędem gazowym. Po zakończeniu kursu otrzymają pozwolenie na przystąpienie do egzaminu na standardowe uprawnienia, a także na tzw. e-prawo jazdy (eDriverLicence).

Szeroka oferta

Szkoły oferują także kurs dla osób posiadających standardowe uprawnienia. Dzięki jego ukończeniu możliwe jest otrzymanie e-prawa jazdy. Program ma charakter pilotażowy i zdaniem firmy ma "wzbudzić entuzjazm dla transportu samochodami elektrycznymi". "Części teoretyczne dotyczące alternatywnych systemów jazdy i koncepcji transportowych zostaną połączone w podwójną lekcję teoretycznego szkolenia - obejmującą koncepcje alternatywnych systemów napędzania pojazdów, a także usług mobilnych. (...) Będą także poruszane takie kwestie, jak czas ładowania baterii, zasięg, charakterystyka przyspieszania, zagrożenia wynikające z cichej pracy silnika" - podał Daimler w oświadczeniu. Po uzyskaniu e-prawa jazdy uczniowie powyżej 18. roku życia będą mogli wypożyczać samochody z systemu Daimlera car2go - usługi wynajmu miejskich pojazdów elektrycznych Smart Fortwo, w której można płacić np. od minuty wynajmu. Program funkcjonuje w Europie i Ameryce Północnej. Uczniowie szkoły Daimlera otrzymają także 100 darmowych minut do wykorzystania w car2go. Na potrzeby szkół Daimler zapewnia 10 pojazdów - każda z nich dostanie po jednym Smarcie Fortwo i Mercedesie klasy B. Dodatkowo w każdej ze szkół koncern zainstalował stacje do szybkiego ładowania pojazdów.

Autor: mn / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Wikimedia (CC BY 3.0)