TVN24 Biznes | Tech

Finansowy gigant ma zwolnić niezaszczepionych pracowników

TVN24 Biznes | Tech

Autor:
kris
Źródło:
Reuters/ToL

Pracownicy Citigroup w Stanach Zjednoczonych, którzy nie zostaną zaszczepieni przeciwko COVID-19 do 14 stycznia, zostaną wysłani na bezpłatny urlop, a pod koniec miesiąca zwolnieni - wynika z notatki firmy, do której dotarł Reuters. W wyjątkowych przypadkach możliwe będzie odstąpienie od nowych zasad.

Amerykański bank zapowiedział, że odstąpienie od zwolnienia niezaszczepionych pracowników będzie rozpatrywane w wyjątkowych sytuacjach i będzie musiało znaleźć uzasadnienie w powodach religijnych, medycznych lub wynikających z prawa stanowego lub lokalnego - podał Reuters.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO >>>

Citigroup będzie zwalniał niezaszczepionych pracowników

Agencja Reutera zwraca uwagę, że branża finansowa zmaga się z bezpiecznym sprowadzeniem pracowników z powrotem do biur w momencie coraz większego rozprzestrzeniania się wysoce zakaźnego wariantu koronawirusa omikron.

Inne duże amerykańskie banki - w tym Goldman Sachs & Co, Morgan Stanley i JPMorgan Chase & Co - nakazały niektórym nieszczepionym pracownikom pracę zdalną, ale żaden z nich nie posunął się jeszcze do zwolnień.

Citigroup jest pierwszym bankiem z Wall Street, który wymaga obowiązkowych szczepień. Spośród innych dużych firm obowiązek szczepień, o różnych stopniu rygorystyczności, wprowadziły Google i United Airlines.

Na razie ponad 90 proc. pracowników Citigroup spełnia wymóg zaszczepienia, a liczba ta szybko rośnie, według źródła zaznajomionego z tą sprawą - poinformował Reuters.

"W przyszłości będziesz mógł ubiegać się o inne stanowiska w Citi, o ile będziesz przestrzegać polityki szczepień Citi. Jeśli nie jesteś zaszczepiony, zachęcamy cię do jak najszybszego zaszczepienia" - napisał bank w notatce.

Autor:kris

Źródło: Reuters/ToL

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości