Tech

Chcesz kupować tylko polskie produkty? Z pomocą przyjdzie ci aplikacja

Tech

pola-app.plWystarczy zeskanować kod kreskowy z dowolnego produktu, aby dowiedzieć się więcej o firmie, która go wyprodukowała

W Święto Niepodległości na rynku pojawiła się aplikacja, dzięki której możemy sprawdzić, które produkty wytwarzane są przez polskie firmy. Twórcy aplikacji zapewniają, że dzięki niej odnajdziemy produkty "z duszą" i wesprzemy polską gospodarkę.

Jak to działa? Wystarczy zeskanować kod kreskowy z dowolnego produktu, aby dowiedzieć się więcej o firmie, która go wyprodukowała.

Możemy sprawdzić m.in., czy dany producent opiera się na polskim kapitale, czy produkty powstają w naszym kraju, czy tworzy wykwalifikowane miejsca pracy i czy jest częścią zagranicznego koncernu.

Punktacja

Każdemu producentowi Pola przypisuje od 0 do 100 punktów. Pierwsze 35 punktów przyznaje proporcjonalnie do udziału polskiego kapitału w konkretnym przedsiębiorstwie. Dalsze 10 punktów otrzymuje ta firma, która jest zarejestrowana w Polsce, a kolejne 30, o ile produkuje w naszym kraju. Dalsze 15 punktów zależy od tego, czy zatrudnia w naszym kraju w obszarze badań i rozwoju. Wreszcie ostatnie 10 punktów otrzymują firmy, które nie są częścią zagranicznych koncernów. Partnerem Poli są m.in. Centrum Analiz Klubu Jagiellońskiego oraz Instytut Logistyki i Magazynowania, który zapewnia bazę kodów kreskowych i producentów.

Żeby odnaleźć aplikację w wyszukiwarce mobilnej sklepu należy wpisać "Klub Jagielloński".

Autor: tol / Źródło: tvn24bis.pl

Źródło zdjęcia głównego: pola-app.pl

Pozostałe wiadomości