Boeing jak myśliwiec. "Taki start normalnie nie jest osiągalny"

Boeing jak myśliwiec. "Taki start normalnie nie jest osiągalny"
Boeing jak myśliwiec. "Taki start normalnie nie jest osiągalny"
TVN24 BiS
TVN24 BiSBoeing jak myśliwiec. "Taki start normalnie nie jest osiągalny"

Samolot pasażerski prawie jak myśliwiec, czyli Boeing 787 Dreamliner i akrobacje przed zbliżającym się wielkimi krokami AirShow w Paryżu. Za sterami Dreamliera zasiedli eksperci od dynamicznego pilotażu. Jak ocenił pilot Oskar Maliszewski, taki "performance nie jest osiągalny dla samolotu rejsowego - zatankowanego i z pasażerami na pokładzie". Materiał z programu "Fakty z Zagranicy" TVN24 Biznes i Świat.

- Tak bardzo pionowy start jest możliwy w sytuacji, kiedy samolot jest lekki, był zatankowany na 20 proc. objętości swoich zbiorników, mógł zademonstrować performance, który normalnie nie jest osiągalny dla samolotu rejsowego - zatankowanego z pasażerami na pokładzie - powiedział pilot Oskar Maliszewski.

Jak ocenił, "załogi, które odbierają samoloty, myślę, że na pokładzie jest instruktor Boeinga, który wyznacza standardy i pokazuje, do czego samolot jest zdolny".

- Potencjalni pasażerowie mogą zobaczyć, jakie są granice, jakie są rezerwy bezpieczeństwa w takim samolocie jeśli chodzi o wzniesienie i zakręty. Jest to lot, na który ani załoga, ani żaden operator nie mogliby sobie pozwolić z pasażerami na pokładzie - stwierdził Maliszewski.

Fakty z Zagranicy w TVN24 Biznes i Świat o 20:00. Zobacz więcej.

Autor: mb / Źródło: Fakty z zagranicy

Pozostałe wiadomości