Robotnicy zburzyli niewłaściwy dom. Aplikacja Google Maps wskazała zły adres

Tech

Lindsey Diaz straciła dom wskutek pomyłki

Firma rozbiórkowa zniszczyła omyłkowo dom kobiety. Robotnicy zlokalizowali posesję za pomocą Google Maps, ale na mapie znajdował się błąd.

Najpierw tornado naruszyło jej dom. Potem wskutek pomyłki zburzono go całkowicie.

Bliźniacze ulice

Zamiast pokierować robotników do dwupoziomowego mieszkania na Cousteau Drive 7601 w miasteczku Rowlett (stan Teksas), Google Maps wskazał ten sam numer ale ulicę dalej - gdzie mieścił się dom Lindsey Diaz na ulicy Calypso Drive. To dwie równoległe ulice, zlokalizowane w bliskiej odległości od siebie.

- Błąd Google'a spowodował, że straciłam dom - powiedziała Diaz w rozmowie z CNN.

Google o błędzie

Google potwierdził mailowo zaistnienie błędu na mapie i zapewnił, że zbadał ten przypadek. - Google Maps rzeczywiście wskazał nieprawdziwą informację o domach w tym zapytaniu - przekazała rzeczniczka giganta internetowego. - Obydwa adresy wyświetlały się w Google Maps jako ta sama lokalizacja. Błąd został naprawiony tak szybko, jak tylko zwrócono nam na to uwagę. Teraz Google Maps wskazuje dom (a raczej posesję, na której stał do tej pory) poprawnie. Do przedstawienia mapy świata, Google Maps korzysta z satelity, anten, ulicznych zdjęć oraz danych. Za pomocą narzędzia Google Map Maker firma przyjmuje zgłoszenia oraz prośby zmian, by aktualizować mapy na bieżąco. Błędy GPS pojawiają się dość często. Każdy, kto korzysta ze smartfona czy jakiegokolwiek urządzenia GPS z pewnością tego doświadczył.

Firma przeprasza

Jak komentuje CNN, „jest jednak znaczna różnica między otrzymaniem złych wskazówek w drodze na imprezę a tymi, które otrzymujesz, by dotrzeć do domu, który ma być zrównany z ziemią. Nie można mieć pretensji w całości do technologii.” Diaz przyznała, że przełożony potwierdził ze swoimi zespołem kilka faktów, zanim doszło do zburzenia. Jedynym szczegółem, który nie był potwierdzony ostatecznie była nazwa ulicy. Firma rozbiórkowa Billy L. Nabors Demolition odmówiła komentowania sprawy. Diaz osobiście spotkała się z szefostwem, które wyraziło ubolewanie i przeprosiło za incydent. Właściwy dom także został ostatecznie zburzony.

Autor: ag//km / Źródło: CNN Money