BlackBerry wypuszcza pierwszy smartfon z Androidem. To uratuje firmę?

Tech

BlackBerryTak wygląda BlackBerry Prive

Na rynek trafił nowy smartfon BlackBerry. To pierwsze urządzenie tej firmy z systemem operacyjnym Android. To przełom, bo wcześniej firma starała się przekonać klientów do swojego systemu operacyjnego.

Jak podaje BBC BlackBerry chce w ten sposób dotrzeć do nowych klientów, którzy dotąd nie kupowali urządzeń kanadyjskiej firmy ze względu na nieznany im system operacyjny.

Nie mieli wyboru

Taka decyzja nie dziwi, szczególnie gdy weźmie się pod uwagę, że firma nie ma po prostu innego wyjścia. W poprzednim kwartale sprzedała tylko 800 tys. egzemplarzy swoich smartfonów. To najgorszy wynik od 2007 roku. Zatem od sukcesu Prive będzie zależała przyszłość BlackBerry na rynku zdominowanym przez Apple i Samsunga.

Jaki jest?

Nowy smartfon BlackBerry jest wyposażony w 5,4 calowy ekran oraz 6-rdzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 808. Wewnątrz znajdziemy również 3 gb pamięci RAM oraz 32 pamięci na dane. Oczywiście pamięć można jeszcze rozszerzyć przy pomocy kart microSD. Sprzęt wyposażono w 18 megapikselowi aparat z optyczną stabilizacją obrazu. Smartfon ma również przednią kamerę, która ma 2 Mpix. Prive wyróżnia się również zastosowaniem wysuwanej klawiatury QWERTY.

Autor: msz/gry / Źródło: BBC, Bloomberg

Źródło zdjęcia głównego: BlackBerry