Smartfon stracił charakterystyczną klawiaturę. Ma trafić w ręce szejków

Tech

Smartfony przeszkadzają w życiu rodzinnymTVN24 BiS
wideo 2/4

Firma TCL zapowiedziała smartfona BlackBerry Motion. Ogłoszenie na GITEX Technology Week poprzedziły liczne przecieki w sieci. Producent potwierdził, że nowy model będzie pozbawiony charakterystycznej dla tej marki fizycznej klawiatury.

BlackBerry Motion jest wyposażone w procesor Snapdragon 625, 4GB RAM-u i dysk o pojemności 32GB oraz tylną kamerę o rozdzielczości 12 megapikseli.

Dotykowy ekran

Smartfon jest wyposażony w 5,5-calowy, w pełni dotykowy wyświetlacz Full HD i przedni czytnik linii papilarnych. BlackBerry Motion korzysta ze zmodyfikowanego systemu operacyjnego Android 7.1. Głównymi atutami nowego modelu mają być wodoodporność (IP 67), bateria o pojemności 4 tys. mAh z funkcjonalnością QuickCharge 3.0 oraz Dual Sim. Przeznaczony na Bliski Wschód BlackBerry Motion będzie pierwszym modelem tej marki obsługującym dwie karty SIM. Wcześniej TCL udostępniło jednak w Indiach model BlackBerry KEYone z podobną funkcjonalnością.

Kiedy?

BlackBerry Motion trafi do sprzedaży w drugiej połowie października, w pierwszej kolejności na rynkach bliskowschodnich (m.in. w Arabii Saudyjskiej i Zjednoczonych Emiratach Arabskich). Dotychczas producent smartfonów nie potwierdził zamiaru udostępnienia BlackBerry Motion na innych rynkach.

Autor: msz/gry / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: BlackBerry/materiały prasowe