Proszę, dziękuję i wyszukiwarka. Babcia oczarowała Google

Tech

Twitter.com86-letnia May Ashworth chciała dowiedzieć się, jak zapisać za pomocą cyfr arabskich liczbę MCMXCVIII.

Niecodzienny widok znalazł na ekranie swojego laptopa 25-latek. Jego babcia, chcąc skorzystać z wyszukiwarki Google, wpisała w oknie zapytanie z użyciem słów "proszę" i "dziękuję". Kobieta podbiła już serca internautów na całym świecie.

86-letnia May Ashworth chciała dowiedzieć się, jak zapisać za pomocą cyfr arabskich liczbę MCMXCVIII. Wpisała zapytanie w wyszukiwarkę Google, używając dodatkowo słów "proszę" i "dziękuję". - Proszę, przetłumacz rzymski zapis liczby mcmxcviii. Dziękuję - brzmiało zapytanie.

Kobieta była przekonana, że swoje zapytanie kieruje do konkretnej osoby, która na bieżąco odpisuje użytkownikom na pytania.

Niecodzienne zapytanie odkrył wnuczek kobiety, który zauważył zapytanie na ekranie otwartego laptopa. Podzielił się zdjęciem poprzez Twittera, które szybko obiegło cały świat.

- Zapytałem babcię, dlaczego użyła zwrotów grzecznościowych. Myślała, że to pomoże szybciej uzyskać odpowiedź - powiedział 25-letni Ben John.

Zachowanie internautki pozytywnie zaskoczyło Google. "Pośród miliardów wyszukań, twoje sprawiło nam radość. Ta liczba to 1998. Dziękujemy" - brzmiała odpowiedź technologicznego giganta.

Babcia w przestworzach. Wyjątkowy prezent powrotem do przeszłości:

Autor: PMB/gry / Źródło: Guardian

Źródło zdjęcia głównego: Twitter.com