TVN24 Biznes | Tech

Awaria serwerów OVH. Były problemy z dostępem do niektórych stron internetowych

TVN24 Biznes | Tech

Autor:
ToL
Źródło:
TVN24 Biznes
Awaria Facebooka. Nie działają Messenger, Instagram i WhatsApp (wideo z października 2021)
Awaria Facebooka. Nie działają Messenger, Instagram i WhatsApp (wideo z października 2021)TVN24
wideo 2/4
TVN24Awaria Facebooka. Nie działają Messenger, Instagram i WhatsApp

W środę rano doszło do awarii hostingu OVH. W związku z tym wiele serwisów internetowych w Polsce informowało o problemach. Awaria dotknęła użytkowników również w Niemczech, Francji czy Wielkiej Brytanii.

OVH oferuje usługi przetwarzania w chmurze, takie jak poczta e-mail, VPS i serwery dedykowane.

Według serwisu Downdetector, który gromadzi informacje o problemach wysyłane przez internautów, awaria rozpoczęła się około godz. 9.30.

Przed godz. 11.00 awaria została opanowana. Tak wynika z aktualizowanych na bieżąco zgłoszeń i komentarzy w serwisie Downdetector.

W związku z awarią wiele portali internetowych informowało w mediach społecznościowych o problemach. 

"Chwilowo nas nie słychać – wynika to z przyczyn od nas niezależnych. Wystąpiła awaria serwerów OVH. Poinformowano nas, że trwają naprawy" - poinformowali na Twitterze przedstawiciele radia TOK FM.

"OVH padło, oby nie kolejny pożar. Przepieliśmy kable, działamy na zapasowym DC. Możemy odpowiadać wolniej niż zwykle" - poinformował serwis niebezpiecznik.pl

"Przepraszamy za niedostępność serwisu od 20 min. Niestety nie jest to zależne od nas. Nasza serwerownia, OVH, pozazdrościła Facebookowi" - napisali przed godz. 10.00 przedstawiciele portalu meczyki.pl.

Niedostępny był również serwis Salon24.pl.

Pożar w serwerowni

To kolejne problemy OVH w tym roku. W marcu doszło do pożaru serwerowni w Strasburgu. Całkowicie spłonął jeden z bloków, a drugi został uszkodzony.

OVH jest ogólnoświatową firmą technologiczną, która oferuje programistom, przedsiębiorcom i firmom serwery dedykowane oraz elementy oprogramowania i infrastruktury do zarządzania, zabezpieczenia i skalowania danych.

Firma zarządza 32 centrami danych na całym świecie, w tym 17 we Francji.

OVH - awarie zgłoszone w ciągu ostatnich 24 godzindowndetector.pl

Autor:ToL

Źródło: TVN24 Biznes

Źródło zdjęcia głównego: bis

Pozostałe wiadomości