Kolejna awaria Facebooka. Serwis nie działał przez prawie godzinę

Tech

To kolejna awaria Facebooka w ostatnich dniach

W poniedziałek tuż po godz. 21.00 doszło do kolejnej w ostatnich dniach awarii Facebooka. Przy próbie skorzystania z popularnego serwisu społecznościowego na stronie wyświetlał się komunikat: "Wystąpił problem na stronie serwisu. Trwają prace nad jak najszybszym usunięciem tej usterki. Spróbuj ponownie". Awarię usunięto po ok. 40 minutach.

Na razie nie wiadomo, jaka była przyczyna usterki.

Facebook nie działał zarówno na przeglądarkach internetowych, jak i w aplikacjach mobilnych. Użytkownicy nie mieli dostępu ani do listy kontaktów, ani do wiadomości. Niewidoczna była również "oś czasu".

To nie pierwszy raz

Podobna awaria miała miejsce w ub. piątek. Serwis nie działał wówczas przez ok. pół godziny. Według serwisu Downdetector.com awaria dotknęła użytkowników w Europie, Ameryce Południowej, Australii i Indiach.

Facebook ma niemal 1,5 mld użytkowników na całym świecie, którzy logują się przynajmniej raz w miesiącu. Szacuje się, że spośród tej grupy 968 milionów, czyli 65 proc., korzysta z serwisu codziennie. Miliardowego użytkownika serwis odnotował w październiku 2012 roku.

Autor: tol / Źródło: tvn24bis.pl