Aston Martin DBX od koncepcji do produkcji. Nowe oblicze luksusu?

Tech

astonmartin.comAuto koncepcyjne Aston Martin DBX

Brytyjska marka samochodów luksusowych Aston Martin zwiększa nakłady na opracowanie nowej generacji auta luksusowego. Fundusz, który ma iść na tego typu badania to już 305 mln dolarów.

Sercem tego projektu jest model DBX. Ten elektryczny conceptcar po raz pierwszy został pokazany podczas targów motoryzacyjnych w Genewie. I od razu wzbudził kontrowersje.

Co w przyszłości?

Pomimo tego Aston Martin uważa, że DBX jest w stanie zawojować rynek. - DBX przyniósł zainteresowanie wykraczające daleko poza nasze oczekiwania - powiedział prezes Aston Martin Andy Palmer.

- Dodatkowe inwestycje ogłoszone dziś pozwolą nam zrealizować takie projekty jak DBX i inne nowe luksusowe samochody, pomagając zróżnicować nam nasze portfolio - dodał. "Business Insider" pisze, że Aston Martin planuje utrzymać w nowym pojeździe wszystkie układy elektryczne, które zawiera auto koncepcyjne. Rzecznik producenta podkreśla jednak, że jest jeszcze zbyt wcześnie na konkretne deklaracje w tej sprawie. Model koncepcyjny został wyposażony w układ kierowniczy drive-by-wire, system odzyskiwania energii, ceramiczne hamulce, przyciemniające się automatycznie szyby. "Nie wiadomo jeszcze ile takich i podobnych gadżetów z auta koncepcyjnego trafi do seryjnej produkcji" - czytamy.

Autor: mn / Źródło: Business Insider

Źródło zdjęcia głównego: astonmartin.com