Apple śpi na gotówce. Mógłby kupić wszystkie spółki z polskiej giełdy

Tech

Wikipedia GNU | Anthony 22Rekordowe wyniki Apple'a w II kwartale

Apple zanotował 27-proc. wzrost przychodów i 40-proc. wzrost zysku na akcje w II kwartale roku fiskalnego, kończącym się 28 marca. To nowe rekordy tego okresu dla giganta z Cupertino. Apple posiada w gotówce 194 mld dolarów, czyli więcej niż łączna wartość wszystkich polskich spółek z warszawskiej GPW.

Spółka z Cupertino zanotowała kwartalny przychód wynoszący 58 mld dolarów oraz kwartalny zysk netto w wysokości 13,6 mld dolarów lub 2,33 dol. na akcję.

Lepiej niż rok temu

W analogicznym okresie ub. roku przychody Apple wyniosły 45,6 mld dolarów, a zysk netto 10,2 mld dolarów lub 1,66 dolarów na akcję.

Marża brutto wzrosła do 40,8 proc. w porównaniu do 39,3 proc. w analogicznym kwartale ub. roku.

Świetna sprzedaż

Międzynarodowa sprzedaż stanowiła 69 proc. przychodów koncernu w ostatnim kwartale.

Znakomite wyniki finansowe napędzała rekordowa dla II kwartału sprzedaż iPhone'ów oraz komputerów Mac. Z kolei App Store zanotował najlepsze w historii kwartalne wyniki sprzedaży.

- Jesteśmy podekscytowani przez utrzymującą się mocną sprzedaż iPhone'a i Maca oraz App Store. Poprowadziło nas to do najlepszych wyników w II kwartale w historii - powiedział szef firmy Tim Cook.

- Ogromny popyt na nasze produkty i usługi w II kwartale przyniósł wzrost przychodów o 27 proc. a wzrost EPS o 40 proc. - powiedział Luca Maestri, dyrektor finansowy Apple. - Przypływ gotówki z działalności operacyjnej był również znakomity i wyniósł 19,1 mld dolarów - dodał.

Świetlana przyszłość

Tim Cook podkreślił, że w związku z wprowadzeniem na rynek zegarka Apple Watch, nie może doczekać się już wyników za kolejny kwartał.

Apple prognozuje, że za kolejne trzy miesiące przychody wyniosą między 46 a 48 mld dolarów, a marża brutto znajdzie się w przedziale 38,5 - 39,5 proc.

Autor: tol / Źródło: tvn24bis.pl

Źródło zdjęcia głównego: Wikipedia GNU | Anthony 22