Apple Watch przypomni o przeglądzie, skontroluje klimatyzację i zaproponuje... aby przesiąść się z BMW do autobusu

Tech

wikipedia.org/CC BY-SA 3.0 de | M 93Jedną z innowacji BMW i3 jest intermodalny tryb planowania podróży, który w sytuacji utrudnienia ruchu sugeruje dalszą podróż innym środkiem transportu

Apple Watch zsynchronizowany z BMW. Dzięki aplikacji BMW i Remote można za pomocą urządzenia Apple Watch kontrolować funkcje samochodów elektrycznych z serii i3. Program zapewni użytkownikom m.in. aktualną informację na temat stanu akumulatorów lub poziomu ich ładowania; pomoże także w nawigacji.

Aplikacja pozwala także na sprawdzenie, czy drzwi pojazdu zostały zamknięte i umożliwia ustawienie optymalnej dla użytkownika temperatury wewnątrz pojazdu jeszcze zanim ten do niego wsiadł.

Zmień drogę z zegarkiem

Kierowca zostanie też poinformowany o zbliżającym się przeglądzie, czy konieczności wymiany klocków hamulcowych. Jedną z innowacji BMW i3 jest intermodalny tryb planowania podróży, który w sytuacji utrudnienia ruchu sugeruje, by odbyć jej dalszy etap innym środkiem transportu. W tym celu wykorzystany zostanie też zegarek od Apple, który po zaparkowaniu auta prowadzi nawigację dalej, wykorzystując inne sposoby podróżowania, aż do osiągnięcia punktu docelowego. Ta sama aplikacji pozwoli później trafić z powrotem do samochodu. Programem można sterować za pomocą gestów lub poprzez ekran dotykowy.

Czy Apple Watch będzie sukcesem?TVN24 BiS

Autor: msz/ / Źródło: PAP,

Źródło zdjęcia głównego: wikipedia.org/CC BY-SA 3.0 de | M 93