Apple w ostatniej chwili opóźnia aktualizację systemu dla zegarków

Tech

Pixabay (domena publiczna)Apple Watch

Zaplanowana na środę aktualizacja systemu operacyjnego Apple Watcha została w ostatniej chwili odroczona w związku z odkryciem luki w oprogramowaniu - poinformował koncern z Cupertino. System watchOS 2 ma być udostępniony w późniejszym terminie.

"Rozwiązanie tego problemu zajmie więcej czasu niż się pierwotnie spodziewano" - zwraca uwagę Apple w oświadczeniu przesłanym portalowi TechCrunch. Jak zapewniono, aktualizacja pojawi się "wkrótce"; nie podano jednak dokładnej daty.

Mimo problemów z aktualizacją watchOS w środę mają być opublikowane nowe wersje mobilnego systemu operacyjnego iOS9, które jest wykorzystywane przez smartfony iPhone, tablety iPad i urządzenia iPod touch.

Jedną z głównych funkcji, zaprezentowanego w czerwcu nowego systemu operacyjnego dla inteligentnych zegarków Apple Watch, jest możliwość korzystania z aplikacji tworzonych przez strony trzecie. Mają one być przechowywane w pamięci zegarka, a nie iPhone'a. Dzięki temu programy mają działać szybciej i sprawniej. System watchOS 2 ma także funkcję Apple Pay, która działa na zasadzie elektronicznego portfela, w którym mogą się znaleźć informacje o kartach płatniczych, kredytowych czy też lojalnościowych.

Autor: gry / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Pixabay (domena publiczna)