Tech

Apple sprzedał miliard iPhone'ów

Tech

ShutterstockiPhone 6

Sprzedaż iPhone'ów spadła drugi kwartał z rzędu, ale mimo to Apple ma powody do radości. Firma z Cupertino poinformowała właśnie, że w ubiegłym tygodniu sprzedała miliardowego iPhone'a.

iPhone zadebiutował na rynku 29 czerwca 2007 roku. Miliardowy egzemplarz sprzedano w ub. poniedziałek, czyli dziewięć lat po debiucie i dwa lata po tym, jak Apple ogłosił, że na świecie znajduje się 500 mln tych urządzeń.

Apple sprzedaje

W ciągu ostatniego kwartału Apple sprzedał 40,4 mln iPhone'ów, czyli dziennie nowych nabywców znajdowało ok. 443 tys. smartfonów z logiem nadgryzionego jabłka. W obecnym tempie Apple osiągnie próg 2 mld sprzedanych iPhone'ów w 2012 roku.

iPhone jest jednym z najlepiej sprzedających się urządzeń technologicznych wszech czasów. Co więcej, iPad jest najlepiej sprzedającym się tabletem w historii, a iPod bestsellerem wśród odtwarzaczy muzycznych. Jeden miliard to próg, który Apple przekroczył już dwa lata temu. W listopadzie 2014 roku firma poinformowała, że sprzedała miliard swoich wszystkich urządzeń. 6 września odbędzie się oficjalna premiera iPhone'ów 7. Ich przedsprzedaż ma rozpocząć się trzy dni później, a na rynek telefon ma trafić 16 września.

Zysk netto Apple wyniósł w minionym kwartale 7,8 mld dolarów, wobec 10,68 mld dolarów rok wcześniej. Przychody spadły natomiast o 14,6 proc. do 42,36 mld dolarów z 49,6 mld dolarów w analogicznym okresie ubiegłego roku.

Czym jest "łokieć selfie" i "smartfonowy kciuk"?

Czym jest "łokieć selfie" i "smartfonowy kciuk"?

Autor: tol//ms / Źródło: Tech Crunch, CNN

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock