Tech

Inteligentny zegarek od Apple. Oto pięć rzeczy, które warto wiedzieć

Tech


Inteligentny zegarek oraz zupełnie nowy model komputera MacBook zaprezentował w poniedziałek Apple na konferencji w San Francisco. Apple Watch pozwala odbierać rozmowy telefoniczne i czyta e-maile. Była to pierwsza premiera nowego produkt firmy od 2010 roku, kiedy zaprezentowano iPada.

18:13

18:13

Prezes Apple'a chwali się, że dotąd sprzedano 25 mln Apple TV. Jednak firma chce, aby usługa trafiła do szerszego grona, dlatego ustala nową cenę - 69 dolarów. Wcześniej było to 99 dolarów.

18:10

18:10

Tim Cook swoje wystąpienie zaczął od omówienia Apple TV. Prezes koncernu powiedział, że Apple TV ma nowego partnera, którym będzie HBO Now.

18:05

18:05

Zaczynamy!

Oto pięć faktów o nowym zegarku

- urządzenie umożliwia odbieranie rozmów telefonicznych, otrzymywanie powiadomień, czytanie wiadomości e-mail, śledzenie aktywności fizycznej użytkownika oraz sterowanie urządzeniami w inteligentnym domu,

- Apple Watch obsługuje płatności Apple Pay i zapewnia dostęp do wirtualnego asystenta Siri. W listopadzie Apple udostępniło środowisko deweloperskie WatchKit, od tego czasu napisano kilka tysięcy aplikacji, m.in. klienta WeeChat, linii lotniczych, sieci hotelarskich czy przewoźnika Uber; zaprojektowano także osobną aplikację odgrywającą rolę indywidualnego trenera, która monitorując aktywność użytkownika, pozwala na dobór odpowiednich ćwiczeń i diety,

- firma zaprezentowała trzy wersje pierwszego inteligentnego zegarka; Apple Watch będący uzupełnieniem iPhone’a, można będzie kupić już od 349 dolarów i od 10 tys. dolarów za limitowaną edycję,

- zegarek ma pracować przez 18 godzin na jednym ładowaniu.

- smartwatch będzie dostępny w USA od 24 kwietnia.

Nowy komputer

Pokazano także zupełnie nowy model MacBooka wyposażony w jedno uniwersalne złącze, ekran Retina i ultra-energooszczędny procesor.

Nowy MacBook jest cieńszy o 13,1 milimetra (24 procent) w porównaniu z modelem MacBook Air. Komputer posiada 12-calowy wyświetlacz Retina wysokiej rozdzielczości. Zbudowany jest w oparciu o nową architekturę Unibody, co pozwoliło usunąć wiatraki zmniejszyć płytę główną o 67 procent i powiększyć powierzchnię przeznaczoną na baterię o 35 procent. Urządzenie wyposażono w procesor Intel Core M o taktowaniu od 1.3 do 2.9, 8 GB RAM, 256 SSD oraz jedno uniwersalne gniazdo, odpowiadające za komunikację oraz zasilanie komputera - USB-C.

Wyposażono go w udoskonaloną klawiaturę z lepiej reagującymi na nacisk klawiszami oraz z touchpadem rozpoznającym siłę nacisku palca. Posiada on interfejs Wi-Fi w standardzie A/C oraz Bluetooth w wersji 4.0. Komputer dostępny będzie w kolorach odpowiadających malowaniu iPhone’ów - srebrnym, szarym i złotym. Za najtańszy model będzie trzeba zapłacić 1299 dolarów.

Rekord smartfonów

Apple pochwalił się, że sprzedał 700 mln iPhone'ów. Co ciekawe smartfon dzięki aplikacji ResearchKit ma stać się centrum badań medycznych np. związanych z chorobą Parkinsona. Prezes firmy zapewnił, że Apple nie ma dostępu do danych użytkowników. To oni sami wybierają, co udostępniają, a co nie.

Tańsza telewizja

Tim Cook zaprezentował również nowości dotyczące produktu Apple TV. nowym partnerem produktu będzie HBO Now. Prezes Apple'a chwali się, że dotąd sprzedano 25 mln Apple TV. Jednak firma chce, aby usługa trafiła do szerszego grona, dlatego ustala nową cenę - 69 dolarów. Wcześniej było to 99 dolarów.

Czy Apple Watch będzie sukcesem?
Czy Apple Watch będzie sukcesem?TVN24 BiS

Autor: msz/gry / Źródło: tvn24bis.pl, PAP

Pozostałe wiadomości