iPhone w stylu Samsunga? Apple pracuje nad nowym modelem

Tech

Neirfy / Shutterstock.comCzy w przyszłym roku zobaczymy trzy modele iPhone'a?

iPhone z zakrzywionym ekranem ma być jednym z trzech nowych modeli Apple, zaprezentowanych w 2017 roku - dowiedział się portal Nikkei Asian Review z anonimowego źródło.

Oprócz 4,7-calowych i 5,5-calowych modeli, przyszłoroczna linia produktów Apple może też zawierać 5,5-calowy lub większy smartfon z ekranem zakrzywionym po obu stronach, podobnie, jak to ma miejsce w smartfonach Galaxy S7 Edge czy Galaxy Note 7 - podaje Nikkei.

Wariant z zakrzywionym ekranem miałby być smartfonem klasy premium i posiadać wyświetlacz wykonany w technologii OLED. Zdaniem ekspertów, oferta będzie ograniczona.

Premiera iPhone'a 7

Apple wypuści w tym roku prawdopodobnie dwie wersje telefonu, więc podobnie jak przy "szóstce" możemy oczekiwać iPhone'a 7 i iPhone'a 7 Plus. Pierwszy będzie miał ekran o przekątnej 4,7 cala, a drugi o przekątnej 5,5 cala.

Apple dąży ponoć do tego, aby iPhone 7 był prawie tak cienki jak 6,1 - milimetrowy iPod touch. Chce to osiągnąć m.in. poprzez usunięcie 3,5 milimetrowego gniazdka słuchawkowego. Zamiast niego miałby się pojawić drugi głośnik. W sieci roi się też od plotek mówiących o tym, że w iPhone 7 Plus ma pojawić się podwójny aparat iSight. Inne, często pojawiające się plotki, mówią o bezprzewodowym ładowaniu, czytniku linii papilarnych, interfejsie Smart Connector oraz obsłudze dwóch kart SIM.

WIĘCEJ O IPHONE 7 PRZECZYTASZ TUTAJ.

Jak mądre są nasze smartfony?

Jak mądre są nasze smartfony?TVN24 BiS

Autor: tol//ms / Źródło: CNBC, asia.nikkei.com

Źródło zdjęcia głównego: Neirfy / Shutterstock.com