Tech

Apple ma kłopoty: nie ściągniesz aplikacji, szwankuje też nowy system

Tech

shutterstock.comUżytkownicy zgłaszają problemy z aktualizacją systemu

Serwis Apple App Store i iTunes ma kłopoty z działaniem - pisze "Business Insider". Nie działają takie serwisy jak iTunes Store, iBooks Store i Mac App Store i dotyczy to wszystkich użytkowników, także z Polski. Normalnie funkcjonują Apple TV, iCloud i FaceTime.

Jak podała spółka Apple w oświadczeniu dla CNBC, przerwy w działaniu są spowodowane wewnętrznym błędem w Apple. "Przepraszamy naszych klientów za problemy z iTunes i innymi naszymi usługami. Przyczyną jest DNS w Apple. Pracujemy nad tym, aby wszystkie usługi były dostępne dla klientów tak szybko, jak to możliwe. Dziękujemy za cierpliwość" - głosi komunikat. "Business Insider" pisze o różnych informacjach, które napływały ws. awarii. Serwis Next Web poinformował, że kłopoty są zależne od lokalizacji. Na przykład użytkownicy App Store w Indiach mogli ściągać aplikacje ze sklepu, ale niedostępne dla nich były utwory muzyczne. Obecnie także ta usługa ma być dostępna.

Apple wyświetla na swojej stronie wsparcia kłopoty z działaniem niektórych systemówapple.com/ca/support

Inne kłopoty

Wydaje się, że to nie koniec kłopotów Apple. Użytkownicy urządzeń tej firmy skarżą się na problemy z najnowszą aktualizacją systemu iOS 8.2 - używanego w iPhone'ach, iPadach, iPodach. Aktualizacja zawiera dodatkowe aplikacje dotyczące zdrowia, poprawę stabilności systemu, poprawki i wsparcie dla Apple Watch.

Jak pisze "International Business Times"., użytkownicy sygnalizują jednak kilka nowych kłopotów, które pojawiły się wraz z nową aktualizacją. Wraca kwestia długości życia baterii przy nowym systemie - czytamy. Użytkownicy skarżą się, że ich telefony rozładowują się szybciej niż w przypadku poprzednich wersji systemu, a opróżnienie baterii trwa zaledwie kilka godzin. Wielu użytkowników problemy ze swoimi urządzeniami zgłasza do Apple Support Communities. Skarżą się na kłopoty z wiadomościami tekstowymi, z połączeniem Wi-Fi, na słaby odbiór sygnału komórkowego, problemy instalacyjne i wydajnościowe. Część użytkowników uważa jednak, że aktualizacja IOS 8.2 poprawiła wydajność baterii. Niektórzy zgłaszali problemy z przeglądarką internetową Safari.

Wielu użytkowników urządzeń spod znaku Apple'a skarżyło się na problemy na Twitterze.

Nowości

W poniedziałek szef Apple, Tim Cook, przedstawił długo oczekiwany "inteligentny zegarek" Apple Watch, który do sklepów ma trafić w kwietniu. Zapowiedziano też nowego MacBooka. Będzie miał tylko 13,1 mm grubości, ok. jednej czwartej mniej niż obecny MacBook Air, i zostanie wyposażony w wyświetlacz Retina o znacznie większej rozdzielczości. Akumulator, który będzie montowany w nowym notebooku, ma zapewnić energię elektryczną na cały dzień.

Autor: mn//km / Źródło: Business Insider, International Business Times

Źródło zdjęcia głównego: shutterstock.com

Pozostałe wiadomości