Tech

Apple chce zostać operatorem komórek. Idzie śladem Google?

Tech

CC0 Public Domain / FAQ | pixabay.comApple planuje zostać wirtualnym operatorem (MVNO)

Apple chce zostać operatorem sieci komórkowej w Stanach Zjednoczonych i Europie - podaje "Business Insider". Podobne plany kilka miesięcy temu ogłosił koncern Google.

Jak podaje "Business Insider", który powołuje się na własne źródło w koncernie Apple, firma z Cupertino w Kalifornii chce wejść na rynek operatorów komórkowych. Serwis pisze, że Apple prowadzi obecnie rozmowy, aby świadczyć usługi w USA oraz Europie.

Wirtualny operator

Producent popularnych iPhone'ów i MacBook'ów planuje zostać wirtualnym operatorem (MVNO). Oznacza to, że Apple oferowałby usługi związane z telefonią komórkową, ale używałby do tego infrastruktury telekomunikacyjnej należącej do innych operatorów.

Według doniesień "Business Insidera" Apple chce świadczyć wszystkie rodzaje usług od tradycyjnego wysyłania wiadomości SMS, poprzez rozmowy telefoniczne do mobilnego internetu.

Apple uważa, że należy odejść od tradycyjnego płacenia rachunków, co miesiąc. Uważa, że lepszym rozwiązaniem będzie płacenie tylko za te dane, połączenia i SMS-y, które zostały wysłane.

"Business Insider" pisze, że nie wiadomo dokładnie, kiedy i czy w ogóle dojdzie do realizacji tych planów, ale wiadomo, że plany giganta technologicznego są długoterminowe. Uruchomienie sieci komórkowej może zająć co najmniej pięć lat.

Nie tylko Apple

Warto przypomnieć, że operatorem telefonii komórkowej chce zostać też Google. Pierwsze doniesienia o planach giganta pojawiły się już w styczniu. Koncern planuje zakończyć erę kart SIM, zmiksować połączenia mobilne z siecią Wi-Fi i doprowadzić do obniżenia cen za transmisję danych.

Ostatnio Apple weszło na rynek streamingu muzyki:

Tłoczno na rynku streamingu. Apple już po debiucieTVN24 BiS

Autor: msz/gry / Źródło: Business Insider,

Źródło zdjęcia głównego: CC0 Public Domain / FAQ | pixabay.com