Chcą mieć dzieci, bez względu na status związku. Ta aplikacja ułatwi zadanie

Tech

Aplikacja podbija świat. Oddajemy prywatność za przerobione zdjęcietvn24bis.pl
wideo 2/3

Osoby szukające matek zastępczych, dawcy komórek jajowych i spermy, homoseksualne pary marzące o własnym dziecku czy single rozglądający się za drugim rodzicem. Z myślą o takich właśnie ludziach powstała aplikacja randkowa Just a Baby, która łączy obce sobie osoby, chcące powiększyć rodzinę.

Aplikacja, uruchomiona w lutym przez dwóch Australijczyków Paula Ryana i Gerarda Edwardsa, skierowana jest przede wszystkim do osób, które nie mogą mieć dzieci, a marzą o założeniu rodziny. Dotyczy to między innymi osób bezpłodnych oraz par homoseksualnych, poszukujących surogatek, dawców spermy lub komórek jajowych.

W poszukiwaniu drugiego rodzica

Ryan przekonuje, że aplikacja zaspokoi też gusta millenialsów (osób urodzonych między 1980 a 2000 rokiem), którzy są mniej skłonni do ustatkowania się niż poprzednie pokolenia, ale nadal chcą doświadczać rodzicielstwa, bez względu na status ich związku.

"Możemy skojarzyć cię z innymi ludźmi, którzy chcą mieć dzieci za pomocą zarówno tradycyjnych jak i nietradycyjnych sposobów. Możemy również pomóc ci w znalezieniu kogoś, kto potrzebuje twojej pomocy, aby mieć dziecko" - czytamy na oficjalnej stronie aplikacji.

Aplikacja działa podobnie jak znana już od 2012 roku aplikacja randkowa Tinder i pozwala połączyć się potencjalnym "partnerom" z tej samej lokalizacji. Aby założyć konto wystarczy posiadać profil na Facebooku, z którego Just a Baby pobiera wybrane przez nas zdjęcia i podstawowe informacje.

Twórcy zalecają, aby przed korzystaniem z aplikacji uzyskać niezależną poradę prawną. Jest to konieczne, ze względu na to, że ustawodawstwo dotyczące matek zastępczych i dawców różni w zależności od kraju. Aplikacja jest dostępna za darmo w App Store i Google Play.

Autor: tol/ms / Źródło: Daily Mail

Źródło zdjęcia głównego: justababy.com