Anna Streżyńska ma nową pracę. Była minister przeszła do cyfrowego biznesu

Tech

Oto polskie gry, które zyskały uznanie graczy na całym świecietvn24bis.pl
wideo 2/4

Była minister cyfryzacji Anna Streżyńska stanęła na czele firmy MC2 Solutions, która będzie świadczyć usługi w sferze technologii cyfrowych. Firma ogłosiła w środę, że zaczyna współpracę z platformą gier Kinguin.net, między innymi we wdrażaniu technologii blockchain.

"Technologia oferuje niezwykłe możliwości rozwoju firm. Jedną z takich technologii jest blockchain, który obecnie robi furorę na świecie. Rozwiązanie to może znacząco wpłynąć na funkcjonowanie instytucji, państw i polityki, sprzyja szybkości transakcji i wiarygodności" - powiedziała Streżyńska, cytowana w komunikacie Kinguin.

Doświadczony zespół

Spółka MC2 Solutions będzie pełnić funkcję huba dla inwestorów poruszających się w obszarze blockchain i smart technologies. Zaoferuje między innymi wdrażanie rozwiązań technologicznych, szkolenia, certyfikację oraz consulting z zakresu uzyskiwania przewagi konkurencyjnej. Planuje również międzynarodowe konferencje promujące nowe technologie.

W spółce znaleźli się współpracownicy Streżyńskiej z Ministerstwa Cyfryzacji - Arkadiusz Szczebiot oraz Robert Kalbarczyk. W komunikacie zaznaczono, że trzon developerski MC2 Solutions stanowią wicemistrzowie świata w programowaniu z 2017 roku. Jak podkreśliła była minister, MC2 Solutions jestet nastawiona na działalność międzynarodową, "ponieważ naczelną ideą blockchain jest brak granic: dla technologii, dla handlu, dla innowacji".

Cel projektu

MC2 Solutions ma być partnerem technologicznym we wdrażaniu technologii blockchain dla platformy Kinguin.net. W ramach projektu powstaje pierwszy zdecentralizowany rynek dla globalnej społeczności konsumentów gier wideo. "Rynek blockchain i związanych z nim rozwiązań wciąż jest na wczesnym etapie kształtowania, więc dla inwestorów zainteresowanych jego potencjałem wsparcie specjalistów jest bezcenne" - ocenił prezes Kinguin i współzałożyciel MC2 Solutions, Viktor Romaniuk Wanli.

Autor: mb/ms / Źródło: PAP