Tech

Tech

W Polsce to może dziwić. W USA, gdzie dostęp do broni jest powszechny, już nie. Chodzi o zapotrzebowanie na kuloodporne plecaki dla dzieci. Mają one chronić małych uczniów przed uzbrojonymi szaleńcami, którzy stosunkowo często wkraczają do amerykańskich szkół.

Clip Art, czyli plik graficzny, którym często ubarwiane były prezentacje w systemie PowerPoint zniknie z pakietu Office. Taką decyzję podjął Microsoft, który tym samym zakończy długą historię prostych obrazków.

Po latach stabilnego wzrostu w kraju, polskie firmy wyruszają za granicę - pisze w najnowszym wydaniu brytyjski opiniotwórczy tygodnik "The Economist". I podaje przykłady: Pesa, KGHM, Nowy Styl, InPost. Gazeta zwraca też uwagę, że po latach, w których polskie przedsiębiorstwa inwestowały za granicą "z powodów politycznych" i nie zawsze z korzyścią dla biznesu, mamy czas, gdy wchodzą na nowe rynki, bo im się to opłaca.

Apple się zmienia, ponieważ branża zmienia się szybko - powiedział współzałożyciel firmy z Cupertino Steve Wozniak. Odniósł się w ten sposób do zmieniającej się polityki koncernu spod znaku nadgryzionego jabłka, który zaczął dywersyfikować swoje produkty. Widać to na przykładzie różnych modeli iPhone'a 6 oraz Apple Watch. - Planowanie w warunkach tak szybkiej zmiany jest bardzo trudne. Dlatego bardzo ważne będą dla Apple dane z pierwszej ręki - przewiduje Wozniak.

Microsoft ma problemy z tzw. chmurą. Seria błędów doprowadziła do awarii i zawieszenia usługi Microsoft Azure. Firmy korzystające z usługi musiały przełączyć się na tryb offline. - Seria błędów miała też wpływ na działanie produktów własnych Microsoftu - pisze BBC News.

Polska prasa apeluje do polityków, aby byli czujniejsi w sprawie praktyk wyszukiwarki Google - pisze "Rzeczpospolita". "Apelujemy do krajowych parlamentarzystów, eurodeputowanych, krajowych rządów oraz Przewodniczącego i członków Komisji Europejskiej: Poświęćcie czas na rozważenie obaw europejskich organizacji konsumentów i europejskiego biznesu związanych ze zmianami zaproponowanymi przez Google" - głosi oświadczenie Europejskiego Stowarzyszenia Wydawców Prasy.

Neutralność sieci zagwarantuje, że wszyscy będą mieli równe szanse w udostępnianiu swoich usług w internecie - mówi ekspert ds. bezpieczeństwa informatycznego Michał Woźniak. Parlament Europejski opowiedział się za otwartym i neutralnym internetem.

Aplikacja TVN24 jest już dostępna na telefony i tablety z systemem Android. Teraz możesz przeglądać informacje z naszego serwisu i oglądać TVN24 na żywo na wszystkich urządzeniach z najpopularniejszymi systemami operacyjnymi – najnowsza aplikacja dołącza bowiem do wcześniejszych, wydanych na iOS i Windows Phone.