Tech

Tech

Aston Martin wielokrotnie towarzyszył na ekranie najsławniejszemu brytyjskiemu szpiegowi. Wśród samochodów, którymi woził się agent 007 są między innymi Lotus, Ford czy BMW. Prezentujemy 10 aut, którymi jeździł brytyjski szpieg. W najnowszej części filmowej historii, Bond będzie znów jeździł samochodem Aston Martin.

Wysportowana sylwetka, skąpo ubrane piękne ciało i zdrowy styl życia – takie połączenie, to przepis na popularność w mediach społecznościowych. Korzystają z niego m.in. modelki, które nie dość, że stały się już prawdziwymi gwiazdami sieci, ale także sławę przekuwają w realne zyski.

- Ten garaż to trochę mit. Za bardzo to rozdmuchano. Urósł do rangi symbolu. Ale nie projektowaliśmy tam niczego. Przenieśliśmy tam finalny produkt, który potem zanieśliśmy do sklepu. A ten nam zapłacił. Z garażu szybko się wynieśliśmy - przekonuje Steve Wozniak, projektant pierwszego w historii komputera Apple i współzałożyciel firmy. - Są dwa różne oblicza. Ta "garażowa" firma to porozumienie o współpracy. W czasie Apple II byliśmy już dużą firmą. Przyszły inwestycje. Gdy one się pojawiły, Steve się zmienił. Postanowił być biznesmenem. Żarty się skończyły. Wskoczył w garnitur i zaczął pojawiać się na okładkach. Taką przyjął postawę. Dla niego firma komputerowa musiała przynosić zyski - wspomina Wozniak, który przekonuje, że praca inżyniera to spełnienie jego marzeń.

Każdy kto ma smartfon, tablet czy komputer, niemal na pewno się z nimi zetknął. „Darmowe” gry są bardzo kuszące, bo rozpoczęcie zabawy z nimi rzeczywiście nic nie kosztuje. Potem pojawiają się jednak najróżniejsze okazje do wydawania pieniędzy. Najnowsze dane pokazują, że „darmowe” gry zarabiają setki milionów, a w 2014 roku zysk niektórych najpewniej przekroczy granicę miliarda dolarów.

Apple usuwał z iPodów ponad 8 mln użytkowników muzykę zakupioną w konkurencyjnych do iTunes sklepach - twierdzą prawnicy w toczącej się właśnie sprawie sądowej przeciwko koncernowi z Cupertino. Skarżący się w pozwie zbiorowym klienci firmy spod znaku nadgryzionego jabłka żądają od niej 350 mln dolarów odszkodowania. Apple tłumaczy się, że chciał ochronić klientów przed hakerami.

Jest szansa, że już w przyszłym roku Polska zacznie zarabiać na grafenie - zapowiada piątkowe "Metro". Nasi naukowcy wspólnie z inżynierami stworzyli urządzenie, które kosztuje zaledwie 100 zł o może produkować arkusze grafenu o wartości 300 tys. zł każdy.

- Wiele razy zdarzało się tak, że krótko po premierze filmu science fiction, ta fikcja stawała się faktem. Trudno wyobrazić sobie, aby tak było w przypadku "Gwiezdnych Wojen", które rozgrywają się w dawno temu w odległej galaktyce. Ale okazuje się, że w coraz częściej w naszym otoczeniu możemy znaleźć różne przedmioty, rozwiązania, technologie, które bardzo przypominają te, które George Lucas zaprezentował w swoich filmach - mówi - Karol Wójcicki z Planetarium Niebo Kopernika i TVN Turbo.

W Polsce to może dziwić. W USA, gdzie dostęp do broni jest powszechny, już nie. Chodzi o zapotrzebowanie na kuloodporne plecaki dla dzieci. Mają one chronić małych uczniów przed uzbrojonymi szaleńcami, którzy stosunkowo często wkraczają do amerykańskich szkół.

Clip Art, czyli plik graficzny, którym często ubarwiane były prezentacje w systemie PowerPoint zniknie z pakietu Office. Taką decyzję podjął Microsoft, który tym samym zakończy długą historię prostych obrazków.