Tech

Tech

- Jeśli szukamy nowinek technologicznych, to dobrym pomysłem na prezent dla dzieci jest np. specjalny aparat fotograficzny, który ma funkcję obróbki zdjęć. Nieco starsze pociechy mogą dostać zdalnie sterowane samochody, które wcześniej trzeba samemu złożyć. Nastolatkowi można sprawić drona, a taki prezent z pewnością spodoba się także jego tacie - radziła w programie "Świat technologii" Marysia Górecka z serwisu Mamygadżety.

- Hollywood uległo hakerom i samo nakłada sobie kaganiec wprowadzając autocenzurę. I to w kraju, który zawsze cenił sobie wolność i podkreślał, że nie negocjuje z terrorystami. To przerażająca sytuacja, która nie powinna się wydarzyć - ocenia Artur Kurasiński, bloger i komentator nowych mediów. Ekspert skomentował w ten sposób atak hakerski na Sony i wycofanie z kin filmu "The Interview" o fikcyjnym zamachu na przywódcę Korei Płn. Kim Dzong Una. Szef Sony Pictures Michael Lynton powiedział w piątek, że wytwórnia nie miała innej alternatywy jak wycofać produkcję.

Sony Pictures wycofała z kin film "The Interview" o fikcyjnym zamachu na przywódcę Korei Płn. Kim Dzong Una. To efekt gróźb hakerów - najprawdopodobniej z Korei Północnej - pod adresem zarówno widzów jak i właścicieli sieci kin. W piątek FBI formalnie oskarżyło o atak na Sony Koreę Północną. - Jest technologia, która chroni przed hakerami, ale nie jest stosowana. To człowiek jest zwykle najsłabszym ogniwem - podkreślił we "Wstajesz i weekend" w TVN24 Krzysztof Heller.

Folia bąbelkowa - bez niej święta nie byłyby udane. Wykorzystywana jest prawie przez każdy sklep internetowy do pakowania towaru, a firmy owijają w nią prezenty dla kontrahentów. Wynalazek powstał w latach 50. poprzedniego wieku, trochę przez przypadek. Dwaj inżynierowie Alfred Fielding i Marc Chavannes próbowali stworzyć plastikową tapetę. Historia tego wynalazku w programie "Świat technologii" w TVN24 Biznes i Świat.

Leslie Baough 40 lat temu stracił ręce w wyniki porażenia prądem. Dziś jest pierwszym człowiekiem z robotycznymi kończynami na świecie. Naukowcy z uniwersytetu Johns Hopkins pracują nad protezami dla niego - o tyle nowoczesnymi, że Leslie będzie mógł nimi sterować za pomocą myśli. Leslie ma nadzieję, że już niedługo spełni swoje marzenie, które dla zwykłego człowieka wydaje się banalne – wrzucić monetę do automatu i wyciągnąć napój.

Nowego Porsche w Rosji nie można już kupić, wszystkie rozeszły się jak ciepłe bułeczki. W listopadzie sprzedaż tych aut wzrosła o 54 proc. rdr. A chętni na samochody tej marki muszą zapisać się do kolejki - poinformował w piątek dziennik "Izwiestija". - Sprawdza się przysłowie, że luksus umiera ostatni. W tym przypadku bogaci Rosjanie spieszą się z zakupem, aby ochronić swoje pieniądze - powiedział na antenie TVN24 Biznes i Świat Roman Dębecki z magazynu "Auto Świat".

To pierwszy taki smartfon, o którym można powiedzieć, że reprezentuje rosyjską myśl techniczną - mówił o YotaPhonie 2, w programie "Świat technologii", ekspert Witold Tomaszewski. Jak dodał gość TVN24 Biznes i Świat, rosyjski telefon nie ma na razie szans rywalizować z produktami amerykańskimi, czy koreańskimi.

Za obowiązkowe ubezpieczenie OC polski kierowca płaci obecnie jedną z najniższych stawek w Europie, średnio 427 zł. Pod koniec przyszłego roku może to być już nawet ponad 600 zł – wyliczają eksperci ubezpieczeniowi, a informuje o tym „Gazeta Wyborcza”.

TVN24 i TVN to najbardziej opiniotwórcze stacje telewizje listopada - wynika z raportu Instytutu Monitorowania Mediów. Na informacje podawane na antenach TVN24 i TVN powoływano się w tym miesiącu odpowiednio 232 i 87 razy. Wśród mediów internetowych portal tvn24.pl znalazł się na trzecim miejscu (49 cytowań).

Czy Władimir Putin używa go prywatnie nie wiadomo. Wiadomo natomiast, że prezydent Rosji lubi chwalić się smartfonem stworzonym przez jego rodaków. Na ostatnim szczycie APEC w Pekinie rosyjski przywódca wręczył Yotaphone'a 2 prezydentowi Chin Xi Jinpingowi. Rosyjska firma Yota Devices liczy na duży popyt właśnie w Chinach, ale urządzenie pojawi się także w Polsce. Ma u nas kosztować 2 tys. 899 złotych. Czy rosyjska ma szansę stawić czoła technologii tworzonej przez Amerykę, czy Koreę Południową? Więcej na ten temat w "Świecie Technologii" w TVN 24 Biznes i Świat o 21:00.

Akcje Tesla Motors spadły we wtorek o 3 proc. przekraczając psychologiczną granicę 200 dolarów za akcję pierwszy raz od maja - pisze "Market Watch". Ostatnio serwis informował, że spadające ceny ropy zrobiły potężną, miliardową dziurę w kieszeni szefa Tesli Elona Muska.

Mierzą puls, gromadzą dane o naszych osiągnięciach sportowych, liczą kroki i analizują sen. W programie porozmawialiśmy o gadżetach, które skłaniają nas do prowadzenia aktywnego trybu życia. Natomiast Jakuba Klawitera z TVN Turbo zapytaliśmy o to, które z nich mogą być najlepsze dla osób początkujących i dla tych zaawansowanych w ich używaniu. Oprócz gadżetów sportowych przedstawiliśmy obraz Polaka w internecie.