Tech

Tech

Chiński producent smartfonów firma Xiaomi stała się najcenniejszym na świeci start-upem technologicznym zaledwie cztery lata po założeniu. Podczas ostatniej wyceny Xiaomi zatrzymała się na 45 mld dolarów, przekraczając wartość Ubera, który wyceniany jest na 40 mld dolarów.

Istatnio hakerzy zaatakowali sklep PlayStation, a ostatnio całkowicie uniemożliwili logowanie się do systemu użytkowników konsoli Sony oraz Microsoft. - Prawdopodobnie żadnych danych nie wykradziono. Atak ograniczył się do przeciążenia sieci, atakujący odcięli użytkowników - podkreślił Paweł Pilarczyk, redaktor naczelny "PC Lab". Jego zdaniem korzystanie z konsol jest bezpieczne, ale "jak wszystko w internecie jest obarczone pewnym ryzykiem". Dlatego polega stosować kilka prostych zasad podczas korzystania z takich urządzeń.

To nowa moda na ulicach Sankt Petersburga - wystarczy zadzwonić, a podjedzie po nas specjalna taksówka, na którą nie ma mocnych. - Zorganizowaliśmy z kolegami z pracy wyścigi samochodowe i specjalnie na tę okazję wynajęliśmy kuchnię polową i ten pojazd. Postanowiliśmy dla żartu się w nim pościgać. Wszystkim się podobało i wpadliśmy na pomysł, aby wykorzystać go jako taksówkę - podkreśla Aleksiej Evenkow, właściciel "Taxi 6000000".

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju (NCBR) i Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) ogłoszą konkurs na opracowanie nowatorskich nawierzchni i programów poprawiających bezpieczeństwo na polskich drogach – pisze "Puls Biznesu".

Rok w rozwoju nowych technologii to bardzo długi okres. W tym czasie branża może zupełnie się zmienić, a na rynku pojawić dziesiątki "rewolucyjnych" produktów. Nie inaczej było w ostatnich 12 miesiącach, kiedy to byliśmy świadkami niezwykłych premier, rozwoju trendów i kluczowych wydarzeń.

Białe Ferrari Testarossa z 1986 roku, którym jeździli bohaterowie kultowego serialu "Policjanci z Miami" jest na sprzedaż na portalu eBay. Chętni na zakup tej pięknej maszyny muszą wyłożyć co najmniej 1,75 mln dolarów, bo tyle na razie wynosi najwyższa oferta na trwającej do 7 stycznia aukcji. Jej zwycięzca wraz z autem otrzyma także dokumentację dowodzącą jego autentyczności.

Prokuratura w Seulu oskarżyła tamtejszą filię amerykańskiej firmy Uber, pośredniczącej w kontaktach klientów z prywatnymi osobami oferującymi transport samochodowy, o złamanie przepisów regulujących transport publiczny - poinformowała w środę agencja Yonhap.

Planują nie tylko podbój Marsa, ale także Wenus. Naukowcy z NASA ogłosili nowy ambitny plan. Chcą wysłać człowieka tam, gdzie nie udało się wysłać do tej pory nawet sondy. Chodzi o podbój Wenus, na powierzchni której temperatura dochodzi nawet do 500 stopni Celsjusza. NASA zamierza zbudować nad planetą specjalną bazę.