Tech

Tech

Producent modnych smartfonów i tabletów chce wyprodukować własny samochód. Nad elektrycznym samochodem pod pseudonimem Titan pracują setki osób. Samochód w obecnym kształcie ma przypominać minivana - donosi Bussines Insider.

W walentynki jedni biorą ślub, drudzy idą na romantyczną kolację. Są też tacy, którzy dopiero szukają swojej drugiej połówki. Właśnie w święto zakochanych serwisy randkowe odnotowują ogromny wzrost zainteresowania nowych użytkowników i to nawet o kilkadziesiąt procent, bo dziś miłość coraz częściej zaczyna się od kliknięcia.

Niezależne łódzkie studio Wastelands Interactive w związku z ostatnimi wydarzeniami na rynku walutowym postanowiło pomóc rozładować stres graczom, którzy mają kredyty we frankach szwajcarskich. W tym celu udostępniło bezpłatną grę mobilną „Zbij Franka”.

Gigantyczna strata producenta samochodów elektrycznych Tesla Motors. W czwartym kwartale koncern zanotował spadek dochodów w wysokości 108 mln dol., w analogicznym okresie w 2014 rok straty wynosiły "zaledwie" 16 mln dol.

Myślisz o miłości w pracy i szukasz jej korzystając z aplikacji? Musisz uważać, bo jak zauważa International Business Machines Corp to czas intensywnej aktywności wielu grup hakerskich. Internetowi przestępcy mogą włamać się, przy użyciu miłosnych aplikacji, do wewnętrznej sieci twojego pracodawcy i wykraść informacje objęte tajemnicą lub szpiegować organizację, w której pracujesz.

Krakowski start-up technologiczny Husarion zaprezentował w serwisie crowdfundingowym projekt RoboCORE, czyli „serce robotów” - platformę pozwalająca na tworzenie zarówno prostych, jak i profesjonalnych robotów bez specjalistycznej wiedzy i dużych nakładów finansowych.

Pierwsza rosyjska prywatna firma kosmiczna - Duaria Aerospace - dokonała drastycznej decyzji o przedefiniowaniu swojej działalności. Zachodni inwestorzy wiedzieli w niej rosyjskiego Elona Muska - twórcę Tesli i SpaceX. Ale sankcje ucięły to źródło finansowania startupa z sektora małych aplikacji satelitarnych. Teraz firma przestawia się na eksport sprzętu. To może jednak sprawić, że straci miejsce na tym rynku.

- Gdyby żył Steve Jobs, to wówczas byłby realizowany projekt iCar - mówi Mickey Drexler, dyrektor generalny firmy Apple. - Samochody dają niezwykłą okazję do realizacji świetnych projektów. Business Insider stwierdził, że nie można wykluczyć, że amerykański gigant pracuje nad koncepcją własnego auta. Po spekulacjach dotyczących pracy Apple'a nad własnym modelem samochodu, wczoraj akcje koncernu podrożały na giełdzie w Nowym Jorku o 1,9 proc.

Google wprowadza do swojej wyszukiwarki dodatkowe funkcje związane z tematem zdrowia. W ciągu kilku najbliższych dni będzie pokazywać szczegóły dotyczące chorób, sposobu ich leczenia i ilustrować je zdjęciami, tak by ułatwić użytkownikom szukanie informacji. Jedno na 20 wyszukiwań w Google związane jest właśnie ze zdrowiem.

Cyfrowa rzeczywistość szturmem wkracza do naszego życia. Wielu ma już jednak tego dość. Dlaczego? Bo wszechobecna technologia wpędza ich w uzależnienie. Pewien przedsiębiorca postanowił na tym zarobić i wymyślił cyfrowy detoks, czyli rzeźbienie w drewnie, jogę i relaks w jacuzzi.