Tech

Tech

Internet dla wszystkich - w ustach założyciela Facebooka to hasło brzmi jak najbardziej prawdopodobnie. Jednak zadanie bynajmniej nie jest proste. Celem Facebooka jest przekonanie lokalnych operatorów telefonicznych do zaoferowania wybranych usług internetowych za darmo.

Yandex złożył skargę na Google do rosyjskiego Federalnego Urzędu Antymonopolowego (FAS). Zdaniem Rosjan, Amerykanie stosują praktyki monopolistyczne, wywierając niezgodny z prawem nacisk na twórców urządzeń działających na systamie operacyjnym Google'a Android.

Firmy takie jak Amazon, Google i Alibaba już dziś mają problemy z legalnym użytkowaniem dronów dostawczych. A jak wynika z szacunków administracji Baracka Obamy, komercyjne wykorzystanie dronów mogłoby przynieść amerykańskiej gospodarce ok. 100 milionów dolarów rocznie. Jednak zgodnie z regulacjami FAA małe drony ze względów bezpieczeństwa mogą na razie latać jedynie w zasięgu wzroku pilota oraz z dala od tłumów. Z kolei Apple zamierza konkurować z Teslą. Gigant z Cupertino poinformował, że zatrudni specjalistów z dziedziny motoryzacji, by opracowali samochód elektryczny z jego oprogramowaniem. Oprogramowanie będzie gromadzić dane dotyczące samochodu i otaczających go warunków drogowych i pogodowych. Jak donosi "The Wall Street Journal" przedstawiciele Apple udali się do Austrii by rozmawiać z partnerami z branży motoryzacyjnej.

Wzrost dziecka, a nie jego wiek będzie decydował o tym, czy trzeba przewozić dziecko w foteliku bezpieczeństwa. Zniknie granica wieku, która dziś wynosi 12 lat - zakłada rządowy projekt zmian w Prawie o ruchu drogowy, nad którym we wtorek prace rozpoczęła sejmowa komisja infrastruktury.

Europejska Agencja ds. Bezpieczeństwa Sieci i Informacji (ENISA) ostrzega przed zagrożeniami płynącymi z korzystania z podłączonych do internetu urządzeń w ramach tzw. inteligentnych domów. Agencja ocenia, że ryzyko włamania do takich systemów jest wysokie.

Na dwa tygodnie przed końcem zbiórki projekt międzynarodowego wydania polskiej gry karcianej „Teomachia” zgromadził już ponad 83 tys. dolarów na Kickstarterze - serwisie crowdfundingowym. Czyni ją to drugą najbardziej udaną zbiórką przeprowadzoną przez Polaków.