Tech

Tech

Dolina Krzemowa to szczyt marzeń wielu młodych, zdolnych i ambitnych chcących robić karierę w branży IT. Ale to miejsce - dla wielu synonim bogactwa i przepychu - ma również swoje drugie oblicze. Bo w tym miejscu nie brakuje takich osób, jak Nicole Johnes. Nicole to samotna matka, która wraz ze swoją 18-miesięczną córką mieszka w garażu, za który musi płacić 1 tys. dolarów miesięcznie. Takich osób, jak ona w Dolinie Krzemowej nie brakuje. Znaleźli się na skraju biedy np. przez gigantyczny wzrost cen nieruchomości w Dolinie. - Wcześniej nie wiedziałam zbyt wiele o bezdomności. Szczerze mówiąc, myślałam, że bezdomni to wyłącznie brudni, głodni i zziębnięci ludzie z ulicy. Uzależnieni od narkotyków i alkoholu - przyznaje Johnes. Materiał Agencji Bloomberg.

Chiński producent elektroniki ZTE zaprezentował podczas barcelońskiego World Mobile Congress biometryczne zabezpieczenie smartfonu. Zastosowano je w modelu Grand S3. Telefon jest wyposażony w 8-megapikselową przednią kamerę, która rozpoznaje naczynia krwionośne w gałkach ocznych posiadacza produktu i umożliwia odblokowanie telefonu samym spojrzeniem. Urządzenie dostępne jest już w Chinach i kosztuje niecałe 500 dolarów.

85. salon samochodów w Genewie to nie tylko luksusowe i drogie auta, ale także i te dla zwykłego zjadacza chleba. Podczas tegorocznej edycji zaprezentowano m.in Opla Corsę OPC, Renaulta Clio RS i Dacie Logan. To te modele są między innymi przeznaczone dla osób średnio zamożnych. Co wyjątkowego mają te modele?

Koncern motoryzacyjny Ford zaprezentował na targach Mobile World Congress w Barcelonie e-rower, który w przyszłości ma wypełnić lukę w segmencie tzw. inteligentnych systemów transportu. Pojazd jest zintegrowany z mobilną aplikacją ułatwiającą nawigację.

Inteligentne zegarki to jeden z hitów tegorocznych targów w Barcelonie. Prezentują się tam kolejne modele kolejnych producentów, podczas gdy rynek w napięciu czeka na premierę Apple Watch. Pytanie, czy cokolwiek będzie w stanie z nim konkurować. Na Mobile World Congress swój smartwatch zaprezentował m.in. chiński producent elektroniki Huawei.

Amerykański koncern Apple umacnia się na chińskim rynku, osiągając rekordowy wynik kwartalny sprzedaży smartfonów w obszarach miejskich państwa, które jest największym na świecie rynkiem zbytu dla nowoczesnych telefonów - podała firma badania rynku Kantar.

Egzotyczne, ekskluzywne i drogie - to przymiotniki, które najczęściej można usłyszeć podczas odbywającego się w Genewie 85. salonu samochodowego, jednej z najbardziej prestiżowych tego typu imprez na świecie. Miłośnicy motoryzacji mogą obejrzeć ponad 130 światowych i europejskich premier, ale oczy większości z nich zwrócone są w kierunku supersamochodów takich jak Lamborghini, Bugatti i Ferrari.

Zmiana zasad rozliczania podatku od aut służbowych okazuje się być korzystna, ale tylko dla najlepiej zarabiających - wynika z wyliczeń firmy Grant Thornton. Prezes dużej firmy może zyskać dzięki niej kilka tysięcy złotych, a szeregowy pracownik nawet stracić.

Japońska firma Kyocera zaprezentowała w Barcelonie smartfon Torque, który ma być wyjątkowo odporny. Telefon wytrzymuje podobno nie tylko upadek na podłogę, ale nawet przejechanie przez samochód czy uderzenie młotkiem. Producent zapewnia, że urządzenie przetrwa także zanurzenie w wodzie. Czy tak jest w rzeczywistości? Smartfona przetestował dziennikarz Bloomberga.

Magiczny pociąg z sagi o Harrym Potterze czeka na pasażerów gotowych wybrać się w niezwykłą podróż śladami małego czarodzieja. Co roku, pierwszego września pociąg wiózł bohaterów opowieści do Szkoły Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie. Wsiąść do niego mogli jedynie czarodzieje. Od 19 marca w podlondyńskim studiu Warner Bros, magiczny kierunek będzie mógł obrać każdy mugol. - To prawdziwy rarytas. Włożono tu mnóstwo pracy. To niezwykłe osiągnięcie - mówi aktor Mark Williams.

We Francji wchodzą w życie przepisy, które nakładają na producentów obowiązek informowania na piśmie, jak długo będzie działał zakupiony sprzęt. Mało tego, są planowane rozwiązania, w których jeżeli jakikolwiek zakupiony produkt zepsuje się w ciągu pierwszych dwóch lat działania, to francuski producent będzie musiał taki sprzęt naprawić za darmo, zwrócić sprzęt albo oddać klientowi pieniądze.

Volkswagen Passat został wybrany samochodem roku 2015. Zwycięzcę nagrody ogłoszono w Genewie. Passat zebrał 340 punktów. Na drugim miejscu uplasował się Citroen C4 Cactus - 248 punktów, a na trzecim Mercedes Klasy C - 221 punktów.