Korzystasz z iPhone'a? Oto 10 aplikacji dla Androida, których ci brakuje

Tech

shutterstock.com Prym wiodą alternatywne pulpity, menedżery plików i narzędzia integrujące urządzenia mobilne z komputerem PC

Business Insider zaprezentował listę dziesięciu funkcjonalnych aplikacji dla systemu Android, których nie znajdziemy w urządzeniach mobilnych Apple. Prym wiodą alternatywne pulpity, menedżery plików i narzędzia integrujące urządzenia mobilne z komputerem PC.

1. Buzz Launcher

Buzz Launcher wprowadza alternatywny, uproszczony ekran początkowy dla systemu urządzenia mobilnego. Aplikację wyposażono w kilka szat graficznych, obsługę gestów szybkiego dostępu do ustawień i aplikacji. Pozwala ona dostosować pulpit do preferencji użytkownika.

2. Google Now Launcher

Google Now Launcher zamienia ekran początkowy opracowany przez producenta urządzenia (Samsung, HTC) na interfejs Google, który przenosi użytkownika wprost do usługi Google Now i powiązanych z nią narzędzi giganta z Mountain View. Aplikacja zmniejsza także liczbę niepotrzebnych ikon na pulpicie.

3. Link Bubble Browser

Link Bubble Browser pozwala na dzielenie się linkami z Facebooka i Twittera bez konieczności opuszczania otwartego okna portalu i przenoszenia użytkownika do przeglądarki. Odnośniki ładują się w tle, co nie przeszkadza użytkownikowi w dalszym przewijaniu strumienia portalu społecznościowego.

4. MightyText

Aplikacja przekierowuje wiadomości SMS przychodzące do smartfona z systemem Android do komputera PC lub tabletu. Użytkownik może odpowiedzieć na taką wiadomość wprost z urządzenia, z którego akurat korzysta, bez konieczności sięgania po telefon.

5. FoxFi

FoxFi przyda się klientom operatorów naliczających dodatkowe opłaty za udostępnianie połączenia internetowego innym urządzeniom przez tablet lub smartfon w trybie Hot Spot. Aplikacja blokuje przesłanie operatorowi informacji o aktywowaniu tetheringu, korzystając prawdopodobnie z VPN.

6. EverythingMe

EverythingMe pomaga zachować porządek na pulpicie. Aplikacja automatycznie porządkuje nowe programy, umieszczając je w odpowiednich folderach. EverythingMe wyposażono także w narzędzie do wyszukiwania programów.

7. Sliding Explorer

Sliding Explorer jest zaawansowanym, prostym w użyciu eksploratorem plików, który pomaga zarządzać danymi znajdującymi się na karcie SD urządzenia, zapewniając szybki dostęp do plików.

8. Aviate

To kolejna aplikacja modyfikująca pulpit systemu, czyni to jednak dynamicznie - w zależności od pory dnia umieszcza pod ręką najpotrzebniejsze aplikacje. Rano będą to aplikacje-organizery lub pogodowe. Wieczorem na pierwszym pulpicie znajdą się np. gry i aplikacje VOD.

9. AirDroid

Ta aplikacja pozwala na łatwą wymianę plików między urządzeniem z systemem Android, a komputerem osobistym. Program przekierowuje do komputera także powiadomienia z innych aplikacji mobilnych.

10. ES File Explorer

ES File Explorer przenosi funkcjonalność eksploratora plików znanego z systemów operacyjnych komputerów do urządzeń z Androidem. Aplikacja umożliwia zaawansowane zarządzenia danymi oraz synchronizację plików z PC.

Czarny rynek iPhone'ów kwitnie w ChinachTVN24 Biznes i Świat, CNN

Autor: tol / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: shutterstock.com