Włochy

Włochy

Przed szczytem NATO w Warszawie minister obrony Włoch Roberta Pinotti wyraziła nadzieję, że uda się uniknąć wystosowania z obrad w Polsce zbyt wrogiego sygnału wobec Moskwy. Powiedziała, że konieczna jest współpraca Sojuszu z Rosją w walce z terroryzmem i "odbudowa mostów" na wschodniej granicy NATO. Poparła tezę, że wielkie manewry w Polsce były "nadmiernym wymachiwaniem szabelką".

564 tysiące osób pracują we Włoszech w 183 tysiącach pizzerii - to najnowsze dane dotyczące całej branży związanej z najsłynniejszym na świecie włoskim wypiekiem. Pod względem liczby lokali absolutne pierwszeństwo ma Rzym, gdzie mieści się 15,5 tys. pizzerii.

Włochy i Holandia zaproponowały, że podzielą się między sobą miejscem niestałego państwa członkowskiego w Radzie Bezpieczeństwa ONZ w latach 2017-2018. We wtorek zwycięzcy nie udało się wyłonić mimo pięciu rund głosowania.

Około 5 tysięcy migrantów płynących do Włoch uratowano w czwartek na Morzu Śródziemnym podczas 40 operacji, koordynowanych przez Straż Przybrzeżną - podały media. Na jednym z pontonów znaleziono zwłoki kobiety. Exodus uchodźców nasila się - zauważają media.

Rzeczniczka rosyjskiego MSZ w dość nietypowy sposób skomentowała wystąpienie włoskiego premiera Matteo Renziego na forum gospodarczym w Petersburgu. "Brawo, Matteo. Brawo! "Mi sono innamorata" ("Jestem zakochana") - napisała Maria Zacharowa na Facebooku.

Premier Włoch Matteo Renzi podczas wizyty w Petersburgu starał się pomóc Unii i Rosji przezwyciężyć podziały, będące wynikiem wzajemnych sankcji - pisze włoska prasa w sobotę. Dodaje, że szef rządu sprzeciwił się automatycznemu odnawianiu embarga wobec Moskwy.

Burmistrz i członkowie zarządu miasteczka we włoskim regionie Marche zrezygnowali z diet i pieniędzy ze zwrotu poniesionych wydatków, by zaoszczędzoną w ten sposób sumę 45 tys. euro przeznaczyć na promocję turystyki w tym sezonie.

Były premier Włoch Silvio Berlusconi został we wtorek poddany operacji na otwartym sercu. Agencja Reutera podała, powołując się na źródła w partii byłego premiera, że operacja się powiodła. Jego osobisty lekarz stanowczo odradza mu powrót do aktywnej polityki.