Włochy

Włochy

Polak zaatakował kobietę w mieście Salerno na południu Włoch. Bił ją i kopał, a gdy leżała już nieprzytomna na ziemi, uderzał jej głową o chodnik. 45-latek przebywa w areszcie i usłyszał zarzut usiłowania morderstwa. Według włoskich mediów nie przyznaje się do winy.

Francuscy i włoscy muzułmanie pojawili się w niedzielę w kościołach rzymskokatolickich. W ten sposób odpowiedzieli na apel, by okazać solidarność z chrześcijanami po niedawnym zabójstwie francuskiego księdza w okolicach Rouen.

Grzywną w wysokości 450 euro został ukarany amerykański turysta, który wszedł w niedzielę po południu do niedawno odrestaurowanej fontanny na Placu Hiszpańskim w Rzymie. Jego wybrykowi przyglądały się tłumy ludzi.

Mandat w wysokości od 218 do 435 euro grozi we Włoszech kierowcom za pozostawienie pracującego silnika podczas postoju samochodu po to, by działała w nim klimatyzacja. Przypomnieli o tym prawnicy wraz z nadejściem kolejnej fali upałów, nazwanych "pustynnymi".

Arcybiskup Neapolu kard. Crescenzio Sepe postanowił podarować 60 ubogim rodzinom mieszkania należące do archidiecezji. Lokatorzy zajmowali je nie płacąc czynszu i od dawna groziła im eksmisja.

Wydawać by się mogło, że we Włoszech zagrożenie ze strony wulkanu dotyczy jedynie ludzi mieszkających w pobliżu Etny, aktywnego stratowulkanu na Sycylii. Badacze wskazują, że nie tylko i ostrzegają: współczesnymi Pompejami może zostać... Rzym.

W porcie Augusta na Sycylii stoi już fregata rakietowa ORP Kościuszko, która będzie patrolować Morze Śródziemne w związku z kryzysem migracyjnym i wspierać Włochy i Grecję. Wzmocni też południową flankę NATO. W piątek będzie można wejść na pokład okrętu.

Z kartonowym pudłem na głowie, by uniknąć rozpoznania, pracownik urzędu gminy na południu Włoch podbijał karty pracy za siebie i kolegów. Scenę tę zarejestrowały kamery. Miejscowość Boscotrecase to kolejna gmina pogrążona w skandalu uchylania się od pracy.

Przed szczytem NATO w Warszawie minister obrony Włoch Roberta Pinotti wyraziła nadzieję, że uda się uniknąć wystosowania z obrad w Polsce zbyt wrogiego sygnału wobec Moskwy. Powiedziała, że konieczna jest współpraca Sojuszu z Rosją w walce z terroryzmem i "odbudowa mostów" na wschodniej granicy NATO. Poparła tezę, że wielkie manewry w Polsce były "nadmiernym wymachiwaniem szabelką".

564 tysiące osób pracują we Włoszech w 183 tysiącach pizzerii - to najnowsze dane dotyczące całej branży związanej z najsłynniejszym na świecie włoskim wypiekiem. Pod względem liczby lokali absolutne pierwszeństwo ma Rzym, gdzie mieści się 15,5 tys. pizzerii.

Włochy i Holandia zaproponowały, że podzielą się między sobą miejscem niestałego państwa członkowskiego w Radzie Bezpieczeństwa ONZ w latach 2017-2018. We wtorek zwycięzcy nie udało się wyłonić mimo pięciu rund głosowania.

Około 5 tysięcy migrantów płynących do Włoch uratowano w czwartek na Morzu Śródziemnym podczas 40 operacji, koordynowanych przez Straż Przybrzeżną - podały media. Na jednym z pontonów znaleziono zwłoki kobiety. Exodus uchodźców nasila się - zauważają media.