Włochy

Włochy

W wieku 92 lat zmarł w Rzymie były lekarz czterech papieży, Renato Buzzonetti - podał w sobotę watykański dziennik "L'Osservatore Romano". Buzzonetti był lekarzem Pawła VI, Jana Pawła I, następnie Jana Pawła II przez cały jego pontyfikat, a potem Benedykta XVI.

Bilans ofiar śmiertelnych lawiny, która zeszła w środę na hotel w północnych Włoszech, wzrósł w sobotę do pięciu. Z rumowiska udało się natomiast wydobyć do tej pory łącznie dziewięć żywych osób: trzy kobiety, dwóch mężczyzn i czworo dzieci. Trwają poszukiwania 15 zaginionych, którzy nie dają oznak życia.

Bilans ofiar śmiertelnych lawiny, która zeszła w środę na hotel w północnych Włoszech, wzrósł w sobotę do pięciu. Dziewięć osób udało się uratować, a 23 osoby uznawane są za zaginione - taki najnowsze informacje po zejściu lawiny na hotel w Abruzji podały w sobotę władze w mieście Pescara.

Szesnaście osób zginęło w wypadku węgierskiego autobusu pod Weroną w nocy z piątku na sobotę, jedna osoba jest w stanie zagrażającym życiu, a dwanaście jest ciężko rannych – podał w sobotę minister spraw zagranicznych Węgier Peter Szijjarto.

Z gruzów hotelu w Abruzji zasypanego w środę przez lawinę ratownicy wydobyli w piątek żywe osoby. Jest ich - według różnych źródeł - sześć lub osiem. Ludzie ci spędzili w rumowisku ponad 40 godzin. Przewieziono ich helikopterami do okolicznych szpitali. Ich stan jest dobry - podały służby ratunkowe. Wśród ocalonych jest dwoje dzieci. Obecny bilans zejścia lawiny to cztery ofiary śmiertelne i prawie 20 zaginionych.

Coraz mniejsze są szanse na znalezienie żywych ludzi w całkowicie zasypanym przez lawinę hotelu w Abruzji w środkowych Włoszech. - Nadzieje są mniejsze z każdą godziną - przyznał w czwartek wieczorem burmistrz miejscowości Farindola Ilario Lacchetta. Według większości źródeł, spod śniegu wydobyto jak dotąd cztery ciała, los co najmniej dwudziestu kilku osób jest nieznany.

"Ratunku, umieramy z zimna" - SMS o takiej treści wysłała wczoraj jedna z osób uwięzionych hotelu we Włoszech. Inna osoba w wiadomości prosiła ratowników o wezwanie śmigłowca. Ratownicy przez całą noc przedzierali się przez zaspy do hotelu. "Jest bardzo dużo ofiar" - powiedział szef ratowników. W TVN24 BiS trwa wydanie specjalne.

Ekipy ratunkowe, które ruszyły do przysypanego śniegiem hotelu we Włoszech, ciężko pracowały przez całą noc, by dotrzeć do uwięzionych ludzi. Ratownicy korzystali z nart, bo lawina odcięła hotel od świata, zasypała drogi dojazdowe i powaliła drzewa. Akcję opóźniała niemal zerowa widoczność. W TVN24 BiS trwa wydanie specjalne.

39-letni Polak mieszkający w Cassino we Włoszech został wzięty za złodzieja i dotkliwie pobity przez trzech młodych ludzi. Mężczyźni z własnej inicjatywy patrolowali okolicę w związku z przypadkami kradzieży - podały włoskie media. Pobity Polak został zabrany na komisariat.